Здається, навіщо чіпати огірки – вони ростуть, тож хай ростуть собі далі. Кущі стають вищими, батогів на них з’являється більше. Що в цьому поганого? Втім, у самої культури щодо цього може бути абсолютно інша думка, коли вони ростуть у закритому ґрунті.
У такому разі формування кущів стає необхідною процедурою, а на це є кілька причин. Так, наприклад, під час вирощування рослини на грядці, можна й не думати про процедуру формування. Втім, такого собі дозволити не можна, якщо вони ростуть у телиці.
Як формувати огіркові кущі
Перший крок у формуванні кущів огірків – підв’язка. Ще на етапі вирощування розсади потрібно визначитись, як будете їх підв’язувати. Існує три способи: горизонтальний, вертикальний і комбінований. Ви також можете використовувати спосіб з огірковою сіткою.
Виробник запевняє, що у такому разі майже немає ризику травмувати листя чи стебла, а хороша освітленість кущів за використання агрегату, допомагає значно покращити показники врожайності та якості плодів.
Наступний етап формування кущів у теплиці – догляд за листям. Його потрібно прибирати для того, аби зайва зелень не заважала огіркам надавати харчування та вологу плодам. Краще видаляти листя на висоту до 20 сантиметрів від поверхні ґрунту. Роблять це за допомогою гострого ножа, відламувати листочки не можна.
Прищипування – останній етап догляду за огірковими посадками у теплиці. Основне стебло потрібно вкорочувати, поки батіг дотягується до верхньої мотузки. Так потрібно чинити і з іншими пагонами. Завдяки такому способу догляду центральне стебло буде навантажене рівномірно.