Допоможе не молитва “Фотосинтез наш”, а правильний субстрат: спатифілум розкине гігантські білі “вітрила”

Спатифілум – це популярна невибаглива кімнатна рослина. Однак для того, щоб квітка добре почувалася в приміщенні, за нею потрібно правильно доглядати.

Ґрунт

Спатифілум потребує пухкого та родючого субстрату. У природних умовах рослина зростає в ґрунті, що включає опале листя, компост, деревне вугілля та гниючі гілки. Для домашнього спатифілума можна створити подібну ґрунтову суміш, використовуючи три частини торфу, дві частини садової землі, дві частини перліту та три частини субстрату для орхідей, що складається з деревного вугілля, кори та гравію.

Можна експериментувати й з іншими складами ґрунту, головне – щоб він не був занадто важким, оскільки це може призвести до застою води в кореневій системі. Для запобігання загнивання коренів також важливо забезпечити ефективний дренаж.

Підживлення

Протягом вегетаційного періоду спатифілум слід підживлювати кожні 2-3 тижні, використовуючи комплексні мінеральні добрива з високим вмістом фосфору та калію в концентрації 1-1,5 грамів на літр води. Перед проведенням підгодівлі обов’язково добре полийте рослину. Також ви можете чергувати мінеральні та органічні добрива. У період спокою підгодівля не потрібна, проте якщо рослина продовжує рости, можна удобрювати її раз на місяць. Однак будьте обережні з надлишком добрив, оскільки це може викликати появу бурих плям на листі.

Садівники розповіли, як правильно доглядати за спатифілумом
Садівники розповіли, як правильно доглядати за спатифілумом

Захист від шкідників та хвороб

Спатифілум часто страждає від таких шкідників, як попелиця, павутинні кліщі, трипси, борошнисті червці та щитівки, а також від захворювань, таких як сажистий гриб та коренева гниль. Для запобігання появі шкідників регулярно обмивайте листя рослини або протирайте його за допомогою щітки чи вологої губки.

Якщо на спатифілумі з’являться павутинний кліщ або попелиця, необхідно видалити сліди їхньої діяльності та промити листя і стебла мильним розчином. У такий самий спосіб можна боротися і з сажистим грибом. Від борошнистого червця ефективна обробка настоєм цитрусових або інсектицидом. На початкових стадіях комах можна видаляти за допомогою тампона, змоченого в спирті. Щоб позбутися щитівок, рослину можна обприскати тютюново-мильною сумішшю з додаванням гасу або спирту.

Популярне

Подібні новини