Баба Зіна відкрила мені секрет солодких буряків: склянка золи + 1 ложка цього, і сусіди обзаздряться!

До збирання буряків залишається зовсім небагато часу, тому початок серпня - це ідеальний час, щоб внести фінішне підживлення та вплинути на якість, розмір та смак майбутніх коренеплодів.

Останнє підживлення вноситься за 2-3 тижні до збирання буряків, тому або зараз, або ніколи!

На початку серпня цьому коренеплоду азот уже не потрібен, а ось фосфор і калій потрібні у великих кількостях, оскільки вони формують колір, смак та розмір буряків. Калій у цей час постійно перебуває у дефіциті, тому підживлення робити потрібно обов’язково, якщо вас цікавить великий і смачний буряк.

Часто буряк потребує ще й натрію, особливо якщо листя рослини починає червоніти. Тому потрібно знайти правильну комбінацію калію, фосфору та натрію.

Городники рекомендують наступну комбінацію. Беремо деревну золу – приблизно одну склянку на кожен квадратний метр посадок, і до цього обсягу додаємо одну столову ложку звичайної харчової солі. Ретельно змішуємо та припорошуємо землю біля рослин. Цю присипку необхідно закласти в землю за допомогою граблів або плоскоріза та зверху рясно полити чистою та теплою водою.

Дачники розповіли про ефективне серпневе підживлення для буряків
Дачники розповіли про ефективне серпневе підживлення для буряків

Також можна внести розчин борної кислоти, яка і захистить від шкідників, і стимулює зростання та насолоду коренеплоду. Розчиняємо 10 грамів борної кислоти у відрі теплої води та обприскуємо буряк прямо по листю з усіх боків.

А якщо самостійно вовтузитися з добривами у вас немає часу та бажання, можете скористатися буряковими мінеральними комплексами. Вони показують непогані результати, але екологічність урожаю вам ніхто гарантувати не зможе.

Популярне

Подібні новини