Останнє підживлення вноситься за 2-3 тижні до збирання буряків, тому або зараз, або ніколи!
На початку серпня цьому коренеплоду азот уже не потрібен, а ось фосфор і калій потрібні у великих кількостях, оскільки вони формують колір, смак та розмір буряків. Калій у цей час постійно перебуває у дефіциті, тому підживлення робити потрібно обов’язково, якщо вас цікавить великий і смачний буряк.
Часто буряк потребує ще й натрію, особливо якщо листя рослини починає червоніти. Тому потрібно знайти правильну комбінацію калію, фосфору та натрію.
Городники рекомендують наступну комбінацію. Беремо деревну золу – приблизно одну склянку на кожен квадратний метр посадок, і до цього обсягу додаємо одну столову ложку звичайної харчової солі. Ретельно змішуємо та припорошуємо землю біля рослин. Цю присипку необхідно закласти в землю за допомогою граблів або плоскоріза та зверху рясно полити чистою та теплою водою.
Також можна внести розчин борної кислоти, яка і захистить від шкідників, і стимулює зростання та насолоду коренеплоду. Розчиняємо 10 грамів борної кислоти у відрі теплої води та обприскуємо буряк прямо по листю з усіх боків.
А якщо самостійно вовтузитися з добривами у вас немає часу та бажання, можете скористатися буряковими мінеральними комплексами. Вони показують непогані результати, але екологічність урожаю вам ніхто гарантувати не зможе.