Чарівний еліксир для огірків: як копійчана суміш врятує весь ваш врожай. Навіть свекруха не стримала емоцій

Огірки – це один із лідерів серед овочів для вирощування на дачних ділянках. Їх маринують, солять, ріжуть у салати, продають – вони просто незамінні в господарстві.

Щоб підвищити якість та кількість врожаю огірків і збирати смачні плоди до кінця вересня, досвідчені дачники розповідають про просте й потужне підживлення, яке дає кущу друге життя.

Якщо не удобрювати ґрунт, кущу просто не вистачить корисних речовин для розвитку та виношування плодів. Вже в серпні кущ почне засихати, втратить здатність до плодоношення, а останні огірочки будуть несмачними та сухими. Допомогти виростити огірочки допоможе розчин борної кислоти та марганцівки. Така суміш підвищить кількість зав’язей, зміцнить сили куща, захистить його від інфекцій та хвороб, а також розвине плоди до їхнього кращого стану.

Як підживити огірки в серпні: поради агрономів
Як підживити огірки в серпні: поради агрономів

По-перше, борна кислота створює на листі захисну плівку проти мух. По-друге, вона запобігає появі пероноспорозу і борошнистої роси. По-третє, бор підвищує вміст кисню у ґрунті, збільшує кількість зав’язей та покращує смакові якості плодів. Купити пляшечку борної кислоти за копійки можна у будь-якій аптеці, а результат від її застосування просто фантастичний.

Другий елемент підживлення, марганцівка, допоможе знезаразити ґрунт і надасть кущу антисептичні властивості у боротьбі зі шкідниками, борошнистою росою та пероноспорозом. Основне правило – не переборщити з цим добривом, оскільки надлишок цих речовин буде шкідливий так само, як і їхній недолік. Щоб приготувати розчин для обприскування, необхідно взяти половину ложки борної кислоти, дві ложки нашатирного спирту, 10 крапель марганцівки та 10 крапель йоду.

Все це розмішуємо в 10 літрах води і обприскуємо рослини у похмурий день або ввечері, коли сонце не світить. Досвідчені дачники рекомендують через тиждень після цієї підживки внести добрива з деревної золи, щоб заповнити нестачу калію в рослині та простимулювати плодоношення.

Популярне

Подібні новини