Експерти відзначають, що існує безліч причин, через які малина може почати засихати. Розповідаємо далі у матеріалі про найбільш поширені.
Однією з головних причин є нестача підживлення. Зокрема, малинник вимагає систематичного внесення як мінеральних добрив, так і органічних, таких як компост або зрілий перегній. Відтак, недостатня кількість азоту, магнію, калію, марганцю чи заліза може призвести до засихання кущів. Водночас надлишок поживних речовин, зокрема калію, також може негативно позначитися на рослинах, включаючи їхнє засихання.
Крім того, важливу роль відіграють погодні умови. Посушлива погода, спека і недостатній полив можуть спричинити засихання листя, гілок, а іноді й усього куща. Однак надмірний полив також небезпечний: застій води та постійне перезволоження коренів можуть завдати не меншої шкоди, ніж пересихання ґрунту.
Неправильна обрізка кущів також може спричинити проблеми. Якщо вчасно не видаляти старі пагони та не проріджувати молоду поросль, то кущі можуть страждати від недостатнього освітлення та підвищеної вологості, що призведе до їхнього засихання. Окрім цього, з віком листя і пагони малини можуть природним чином засихати.
Іншою причиною можуть бути різноманітні хвороби та інфекції, які вражають малину, пошкоджуючи листя, стебла, коріння та ягоди. І нарешті, висока кислотність ґрунту сприяє швидкому розвитку патогенної мікрофлори, тому малина найкраще росте на слабокислих або нейтральних ґрунтах.
До того ж, малина може засихати через зараження різними інфекціями, які можуть міститися у воді, ґрунті або рослинних залишках. Комахи також здатні переносити хвороби та інфекції, що впливають на здоров’я рослини. Підвищена вологість і погана циркуляція повітря можуть сприяти розвитку грибкових інфекцій.