Сусід-агроном розповів, чим можна підгодувати малину після обрізки у серпні: знадобиться 1 склянка попелу

Серпень – вирішальний місяць під час догляду за малиною. Правильно проведена обрізка, полив та підгодівля можуть суттєво підвищити врожайність у наступному році.

Зазвичай після завершення збору врожаю переважна більшість городників здійснюють обрізку малини відразу ж для того, щоб не помилитися з видаленням необхідних стебел, а також розпочинають вносити осінні добрива. Розповідаємо далі у матеріалі, чим саме можна підгодувати малину після проведення обрізки у серпні.

Фахівці відзначають, що удобрення малини в серпні спрямоване на прискорення здерев’яніння стебел, зміцнення та живлення кореневої системи для підготовки до зимівлі. Рекомендується використовувати агрохімічні добрива з фосфором та калієм, проте в жодному разі не з азотом.

Фосфорні добрива для малини

Фосфорні добрива бувають різних видів, наприклад, кісткове борошно та суперфосфат. Вони відрізняються вмістом фосфору, але дачники часто обирають суперфосфат через високий вміст фосфору і швидку дію для рослин. Зазвичай у серпні для малинового кущика вистачає навіть 1 чайної ложки цього добрива.

Уже кілька років підживлюю малину після обрізки у серпні цим чудо засобом
Уже кілька років підживлюю малину після обрізки у серпні цим чудо засобом

Гранульовані добрива вносять методом бічного підживлення: гранули слід розсипати у неглибоку траншею навколо кущика, присипати ґрунтом та полити. Важливо, щоб добриво не торкалося стебел, аби уникнути їхнього опіку. Водорозчинні добрива рекомендують додавати безпосередньо під корінь після розведення.

Калійні добрива для малини

Для малини краще обирати сульфат калію, оскільки він містить менше хлоридів, що є безпечнішим для чутливих рослин. Завжди перевіряйте етикетку, щоб дізнатися, скільки калію міститься у добриві. У серпні слід використовувати лише третину від звичної норми добрива. Тобто, якщо навесні ви вносите 1 столову ложку сульфату калію на кущ, то тоді в серпні буде достатньо всього третини однієї столової ложки, незалежно від того, застосовуєте ви його в сухому вигляді чи розведеному.

Підживлення малини деревним попелом

Для того, щоб приготувати настій з деревного попелу, вам потрібно налити воду у відро (20 л) та поступово, постійно помішуючи, додати 1 склянку деревного попелу, а потім залишити розчин відстоятися мінімум на одну добу. Після того, як тверді частинки осядуть, необхідно обережно злити прозору рідину для подальшого використання. Отриманим розчином рекомендується рівномірно полити прикореневу зону рослини.

Популярне

Подібні новини