Заходи щодо підготовки до зберігання врожаю включають кілька обов’язкових кроків. Насамперед, картоплю завжди сортують за розміром.
Великі бульби використовують для їжі, середні – для посадки на наступний сезон, а дрібні – на корм тваринам або для інших потреб. Урожай обов’язково потрібно оглянути на наявність ушкоджень. Якщо на бульбах є подряпини, порізи або сліди зараження, зберігати їх з рештою картоплі категорично не можна. Потім усі бульби потрібно промити та просушити на відкритому повітрі.
Однак місце має бути затіненим, інакше картопля може позеленіти. Якщо погода погана, можна висушити її в темному й провітрюваному приміщенні. На це знадобиться від одного до двох тижнів. Потім картоплю дезінфікують. Це не обов’язково, але досвідчені дачники знають, що лише дезінфекція може збільшити тривалість зберігання врожаю та гарантувати його хорошу лежкість.
Для цього потрібно розвести щіпку марганцівки на відро води та обмити в ній кожну картоплину. Тут також важливо ретельно просушити бульби, періодично їх перевертаючи. Лежкість такої картоплі складе не менше одного року без хвороб і шкідників. Після того, як урожай висох, його треба зберігати в правильних умовах.
Тільки в добре провітрюваному приміщенні з правильною температурою картопля зможе зберігатися довго, залишатися смачною і не в’янути. Досвідчені люди знають, що картопля любить температуру від +1 до +4 градусів. Різких перепадів температури та її падіння нижче нуля допускати не можна. При низькій температурі картопля померзне, а при високій — швидко проросте та стане непридатною для споживання.
Крохмалі почнуть перетворюватися на цукри, через що картопля стане солодкою та неприємною на смак.