Зробіть ці 2 трюки з ліліями після завершення цвітіння наприкінці літа 2024 року – і квіти скажуть “дякую”!

Лілії відносяться до декоративних багаторічних рослин, які не вимагають ретельного догляду. Однак їх слід підготувати до наступного сезону, щоб вони ще довго продовжували тішити вас своїм цвітінням.

З настанням кінця літа період цвітіння лілій завершується. Однак це зовсім не означає, що після в’янення квітів можна припинити догляд за рослиною. Лілії продовжують активно рости та функціонувати, тому їм усе ще потрібна ваша увага. Розповідаємо далі у матеріалі, як правильно доглядати за ліліями після їхнього цвітіння, щоб зберегти здоров’я квітів.

Як доглядати за садовими ліліями після завершення їхнього цвітіння

Одразу після того, як лілії відцвіли, не поспішайте обрізати стебла. Вони необхідні для нормального розвитку рослини та забезпечення поживними речовинами цибулин. Видаляти слід лише зів’ялі квіти, пошкоджене листя та хворі частини. Поки стебла залишаються зеленими, продовжуйте поливати лілії приблизно раз на два тижні, якщо відсутні дощі.

Якщо багаторічні лілії значно розрослися, то тоді рекомендується викопати їх в кінці серпня. Цибулини слід зберігати в сухому місці до осені, а потім пересадити їх на нове місце.

Не забувайте також про підгодівлю, яка сприяє успішній зимівлі та рясному цвітінню в наступному році. Виключіть використання добрив з азотом, оскільки це може призвести до надмірного росту та загибелі рослини взимку. Найкраще підходять добрива з високим вмістом калію, магнію та сульфату.

Ці 2 популярні трюки неабияк допоможуть ліліями після завершення цвітіння
Ці 2 популярні трюки неабияк допоможуть ліліями після завершення цвітіння

Повне обрізання надземної частини лілій можливе лише тоді, коли стебла повністю засохнуть і пожовтіють, що зазвичай відбувається восени. Над землею рекомендується залишити пагін завдовжки близько 15 см, а решту обрізати під кутом.

Які роботи слід провести з ліліями восени

Осінній період, з вересня до жовтня, – це оптимальний час для посадки цибулин лілій. Обов’язково позначте місце посадки, щоб навесні про нього не забути. Осінь також є періодом для пересадки багаторічних лілій, яка необхідна їм раз на три-чотири роки.

Після завершення в’янення слід підживити ділянку за допомогою фосфорно-калійних добрив, щоб забезпечити рослинам необхідні поживні речовини для успішної зимівлі.

В кінці осені рекомендується прибрати ділянку, видалити бур’яни та підготувати ґрунт, замульчувавши його хвоєю, тирсою чи торфом. Крім того, трубчасті, американські та східні лілії необхідно викопати на зиму, в той час як інші сорти достатньо просто накрити для захисту від морозів.

Популярне

Подібні новини