Не поспішайте викидати! Чим підживити смородину на зиму: рецепт від діда, який 38 років працював агрономом

Восени переважна більшість садівників уже забуває про смородину після завершення її плодоношення. Однак кущі все ще потребують правильного догляду та підгодівлі для рясних урожаїв у наступному році.

Розповідаємо далі у матеріалі, які добрива варто обирати для підгодівлі смородини восени, щоб вона змогла добре перенести зиму та дати врожай високої якості у наступному році.

Смородина потребує підживлення азотом, фосфором і калієм. Однак азот найкраще вносити навесні, оскільки він сприяє активному нарощуванню зеленої маси. В осінній період варто зосередитися на внесенні фосфору і калію, щоб забезпечити рослину необхідними елементами для підготовки до зими.

Для підживлення смородини можна використовувати як органічні, так і мінеральні добрива. З мінеральних варіантів варто звернути увагу на сірчанокислий калій і суперфосфат. Їх рекомендується вносити в кількості 15 грамів калію та 30 грамів фосфату на квадратний метр пристовбурного кола. Альтернативно, можна зробити комплексне добриво, змішавши 10-15 кілограмів перегною з 60 грамами суперфосфату і 40 грамами калійної солі.

Що стосується органічних добрив, то ефективним варіантом є перегній, який варто вносити по одному-двом кілограмам під кожен кущик. Також можна використовувати компост, який складається з перегнилих рослинних залишків та гною. Його кількість повинна становити три-п’ять кілограмів на кущ.

Для підживлення смородини вже роками використовую картопляне лушпиння
Для підживлення смородини вже роками використовую картопляне лушпиння

Курячий послід також підходить для підживлення, його радять вносити під час неглибокого перекопування землі, використовуючи приблизно 0,8 кг на квадратний метр, а потім проводять полив. Інший варіант – розвести послід водою у співвідношенні 1:15 і полити міжряддя. Однак дуже важливо зазначити, що при використанні курячого посліду необхідно уникати контакту коріння рослини з добривом, щоб запобігти опікам.

Серед народних засобів для підгодівлі смородини непогано себе зарекомендувало використання картопляного лушпиння. Таке органічне добриво не тільки підвищує врожайність смородини, але й сприяє її повноцінному розвитку. Картопляне лушпиння зазвичай використовують для приготування компосту або настою. Крім того, шкірку можна висушити, подрібнити її та внести у землю під час перекопування.

Для того, щоб зробити дієвий настій на основі картопляного лушпиння, візьміть два кілограми замороженого лушпиння, розморозьте його при кімнатній температурі, залийте 10 літрами гарячої води, укутайте і залиште на 24 години. Після цього процідіть настій.

Якщо ж шкірка висушена, то знадобиться близько одного кілограма лушпиння на одне відро води, і процедура приготування буде такою ж. Настій радять використовувати для кореневої підгодівлі (1 літр настою на один кущ).

Популярне

Подібні новини