Баба Марія вкриває полуницю “зеленою ковдрою”: її осінній трюк змушує ягоди навесні сипатися, як з неба

По осені в жодному разі не можна забувати про полуницю. Потрібно поливати кущі, обрізати вуса, обробляти рослини від хвороб і шкідників.

Наприклад, для цього підійде мідний купорос. Щоб підготувати рослини до зими без патологій, необхідно на відро чистої води додати 10 грамів мідного купоросу і обприскати листя полуниці з пульверизатора. Поливати потрібно так, щоб коріння було добре просочене водою, адже це допоможе рослинам легше перенести холоди. Усі уражені листочки та вуса потрібно видалити.

Найголовнішим агротехнічним заходом є засів сидератів. Прямо на грядці з полуницею можна висаджувати редьку, фацелію, гірчицю або жито. Ці рослини зберігатимуть поживні речовини в структурах ґрунту, розпушуватимуть і структуруватимуть його, а також збагатять землю азотом для майбутнього зростання полуниці весною. Вони надійно захистять ділянку від бур’янів.

Що зробити з полуницею в серпні: поради городника
Що зробити з полуницею в серпні: поради городника

Щойно сидерати на полуниці виростуть до розміру 10 сантиметрів, їх можна зрізати й покласти у міжряддя полуниці як мульчу. Вона захищатиме рослину від морозів. За зиму така мульча перегниє, і навесні ґрунт потрібно буде лише розпушити.

Також можна посадити в міжряддя полуниці на зиму озимий часник і кріп, або ж чорнобривці та календулу весною. Ці рослини відлякують шкідників і хвороби завдяки своїм фунгіцидним та інсектицидним властивостям.

Якщо доглядати за полуницею таким чином, наступного року врожай буде набагато кращим, ніж попереднього. Переконатесь в цьому самостійно, скориставшись нашими городніми рекомендаціями.

Популярне

Подібні новини