Зокрема, прибирають пізні сорти яблук і груш, капусту, буряк, осінні сливи, виноград, чорноплідну горобину та моркву. Не забудьте внести добрива під полуницю, малину, ягідні кущі та дерева.
За сезон ґрунт і рослини виснажуються, тому потрібно терміново поповнювати запаси поживних речовин. Це необхідно для того, щоб заклалися плодові бруньки і щоб рослини почувалися краще взимку.
Восени в ґрунт не потрібно вносити азотні добрива, щоб не провокувати зростання пагонів і листя. Правильніше зробити акцент на калійних і фосфорних добривах. Винятком є тільки полуниця – її можна підживити настоєм коров’яку.
Для всіх інших культур, а також для полуниці, чудово підійдуть мінеральні комплексні добрива з позначкою “осінні”. Також підійдуть зола, суперфосфат, сірчанокислий та хлористий калій. Якщо є можливість, рослини, які вам сподобалися, можна перевезти до квартири. Для цього їх потрібно викопати з грудкою землі та пересадити у горщики.
Такі рослини можуть включати квіти, як-от петунія, герань, фуксія, або ароматні трави, як-от петрушка, розмарин чи базилік. У вересні також можна зайнятися посадкою молодих яблунь і груш, посадити смородину, аґрус чи вишню.
І, звичайно ж, не забудьте обробити сад від шкідників. Зробити це можна за допомогою спеціальних інсектицидів, які легко придбати у будь-якому садовому магазині.