Багато дачників відмовляються від ідеї вирощування волоського горіха на своїй ділянці, адже вважають, що культурі потрібні особливі умови. Насправді ж такі дерева можуть легко рости у неймовірно різних кліматах, а деяким із видів не страшні морози нижчі за -50 градусів.
Як виростити волоський горіх
Для того, аби проростити саджанець зі звичайного волоського горіха, потрібно обрати правильний плід. На ньому не має бути ознак плісняви та псування, він має бути цьогорічним. Старий горіх сухий всередині, а тому отримати з нього росток точно не вийде. Свіжі горіхи можна придбати в магазині чи на ринку. Можна попросити горіх у сусідів, якщо вони мають горіховий сад.
Візьміть місткість і покладіть у нього горіх. Залийте його водою, нагрітою до 45 градусів. Накрийте місткість кришкою та поставте у тепле місце – це може бути місце біля батареї, наприклад. У такому виді горіх має стояти 3 дні. Цього часу буде достатньо, аби повністю наситити вологою горіх. Потім злийте воду, але не до кінця – залиште трішки на дні місткості.
Важливо підтримувати вологість, а тому знову відправте їх у тепле місце та прикрийте кришкою. Місткість із горіхом потрібно часто перевіряти, аби не допустити пересушування. Перші паростки зазвичай з’являються приблизно через 21 день. Втім, точні терміни вгадати важко. Існують горіхи, які проростають через 14 днів.
Хай там як, але всі здорові горіхи проростають. Саме тому ті, які не проросли, ви можете сміливо викидати. Після пророщування висадіть волоські горіхи в одноразові стаканчики або ж одразу у пластикове відро, аби не морочитись із пересадками. Пророщені горіхи потрібно покласти на ребро та присипати ґрунтом.