Не варто, мабуть, багато казати про те, наскільки шкідливими є дротяник та хрущ. Ці карапузи можуть настільки швидко розплодитися, що залишать вас взагалі без врожаю. Найнеприємніше в тому, що попри морози, завірюху та холод, ці істоти можуть перезимувати у ґрунті та з радістю дебютувати з першим весняним теплом. Що ж робити у такому випадку?
Перш за все, важливо під час осіннього перекопування слід повністю видаляти всі бур’яни, зокрема пирій. Ця рослина є однією з головних причин поширення дротяника. Її коріння приваблюють цих шкідників, тому при перекопуванні слід звернути особливу увагу на те, щоб не залишити жодного шматочка кореня.
Другий важливий крок – боротьба з кислим середовищем, яке є улюбленим для дротяників та хрущів. Щоб розкислити землю, восени на ділянці розсипають доломітове борошно, крейду або попіл. Ці засоби повністю нейтралізують рН, роблять ґрунт непридатним для шкідників, а також збагачують його корисними мінералами. Після цього слід добре закласти, щоб ці речовини змішалися з підґрунтям.
Третій і важливий крок у боротьбі з личинками хруща – посів бобових культур, особливо люпину. Ці рослини, можна сказати, слугують бар’єром для шкідників. Поки погода ще дозволяє посійте цей сидерат, а перед заморозками закладіть його в ґрунт. Люпин не лише допоможе знищити шкідників, а й збагатити грядки органічними речовинами.
Крім цього, можна звернутися і до хімічних засобів. Один із таких препаратів – метразіум, який містить спори грибів, що ефективно знищують личинки хруща та дротяників. Його можна замінити як восени, так і навесні, особливо в період проливних дощів.