Варення – популярний зимовий смаколик, який господині починають готувати наприкінці літа та продовжують восени. Втім, далеко не всі плоди підходять для приготування такого частування. Деякі з них у процесі термічної обробки можуть виділяти шкідливі для нашого організму елементи. Аби варення приносило тільки користь, експерти радять ознайомитись із нюансами.
З яких фруктів не готують варення
Вибір фруктів, з яких готують варення, найчастіше залежить тільки від особистих вподобань людини та доступних їй інгредієнтів. Якщо на вашій ділянці стоїть врожайна яблуня, то більша частина банок у погребі – з яблуневим варенням. Хоча й для приготування варення підходять практично всі види фруктів та ягід, які вирощуються в українських садах, існують виключення.
Наприклад, варення з фруктів із кісточками – абрикоси, сливи, вишні та персики – можуть бути небезпечними для здоров’я. У кісточках міститься амигдалін, який у процесі перетравлювання шлунково-кишковим трактом перетворюється на синильну кислоту. Перед приготуванням варення з фруктів потрібно дістати кісточки та зберігати таке варення не більш як протягом року.
Загалом, науковці вважають варення дуже корисним продуктом. Попри розповсюджений міф, у процесі термічної обробки плодів вони не втрачають вітамінів, а їхній склад залишається таким самим насиченим корисними для організму мікроелементами. В зимовий період, коли людям замало вітамінів, які влітку ми добираємо зі свіжих овочів і фруктів, рекомендовано регулярно вживати домашнє варення.