Така процедура значно полегшує роботу навесні, оскільки немає потреби вирощувати зайву розсаду, і залишається місце для більш вибагливих рослин. Насіння, посіяне під зиму, проростає навесні самостійно, і рослини стають міцними й витривалими, стійкими до заморозків. Потім залишиться лише розсадити підрослі саджанці. Навесні можна буде насолоджуватися їх цвітінням, не витрачаючи час та місце на зайву розсаду.
Список квітів, які можна сіяти під зиму, доволі великий. До таких рослин належать однорічники, наприклад, айстри. Часто айстри складно виростити через розсаду, адже вони хворіють на “чорну ніжку” й не завжди добре приживаються. Проте, при посіві під зиму таких проблем не виникає — розсада виходить міцною, зеленою та стійкою. Волошки також можна сіяти під зиму. Ці квіти бувають різних відтінків, і вони невибагливі у догляді. Ще одна рослина, яку варто сіяти, — левкой. Це гарний однорічник, який відмінно прикрасить ваш сад.
Серед інших однорічників під зиму можна сіяти амарант, який виростає високим і може використовуватися як жива огорожа, а також аліссум. Аліссум є чудовим варіантом для самосіву і має різноманітні відтінки від білого до темно-фіолетового. До квітів із приємним ароматом належить матіола, яка розкривається вночі. Її часто вирощують не лише в садах, але й на балконах.
Також під зиму можна сіяти льон, календулу й турецьку гвоздику, яка належить до дворічників. Маргаритки та віоли — це теж квіти, які добре сходять при посіві восени. Віоли, або братки, відомі своєю вимогливістю до умов вирощування, проте при посіві під зиму вони чудово ростуть і зацвітають або восени, або наступного року.
Що стосується багаторічників, то під зиму рекомендується сіяти ті рослини, які потребують стратифікації. До таких належать аквілегія, дельфініум, примула, лаванда та інші. Серед багаторічних видів можна сіяти і аліссум скельний, який добре росте вздовж бордюрів або на альпійських гірках.
Підготовка до посіву під зиму передбачає кілька важливих етапів. Поки тепло, варто підготувати ділянку: розпушити ґрунт, прибрати бур’яни і зробити лунки. Вибираючи місце, треба заздалегідь підготувати ґрунт для майбутніх посівів. Лунки можна утрамбувати, щоб зручно було висівати насіння. Варто також позначити місця посіву камінцями, щоб не забути, де саме знаходяться лунки.
Лунки треба залишити до настання стійких заморозків. Сіяти раніше не варто, адже насіння може набухнути і прорости через раптове потепління, а це не бажано. Потрібно чекати стійких мінусових температур. За прогнозами, у деяких регіонах це настане раніше, в інших — пізніше.
Ще однією важливою деталлю є підготовка землі, якою ви будете засипати насіння. Вона повинна бути пухкою й теплою. Це може бути чорнозем або перегній. Зберігати землю треба в теплому місці, щоб при посіві вона була придатною для використання.
Коли ґрунт замерзне, можна буде спокійно висівати насіння у лунки, засипати його підготовленою землею і чекати сходів навесні. Зазвичай, вони з’являються в другій половині квітня, а до середини травня рослини вже готові до пересадки.
Як бачите, у цій процедурі немає нічого складного. Підготувавши лунки, насіння й землю, можна спокійно чекати заморозків і висівати насіння під зиму.