Отже, садимо часник. Використовуємо добриво, яке позитивно вплине на розвиток кореневої системи, щоб часник пішов у зиму міцно вкорінений. Це добриво — зола. Для приготування розчину на 10-літрове відро води знадобиться приблизно літрова баночка золи. Найкраще використовувати свіжу золу, оскільки в ній кальцій знаходиться у найбільш доступній для рослин формі.
Розмішайте золу у воді ретельно і дайте настоятися кілька годин. Після цього пролийте всі грядки під корінь за допомогою лійки. Якщо часу зовсім обмаль, можна пролити грядки одразу — ефект також буде. Який саме ефект? Рослини часнику отримають необхідну дозу калію, фосфору, сірки, кальцію, магнію, кремнію та інших важливих мікроелементів.
Калій і фосфор ідеально сприяють укоріненню та зміцненню імунітету рослин. Сірка згодом вплине на запах і смак часнику, а кальцій допоможе при озимій висадці подолати холод і запобігти гниттю. Магній потрібен як учасник важливих ферментативних процесів, зокрема процесу утворення хлорофілу. Фосфор краще засвоюється в присутності магнію.
Дефіцит кремнію зазвичай не помітний, тому городники, які використовують хімічні добрива, рідко його додають. Однак присутність цього елемента активізує всі інші процеси. Хоча кремній і часто зустрічається у ґрунті, він зазвичай перебуває в недоступній для рослин формі. А в золі є кремній у відповідній для рослин конфігурації.
Після внесення добрива замульчуйте посадки часнику скошеною травою чи соломою. Для снігозатримання покладіть зверху гілки. Це допоможе часнику не вимерзнути і водночас не піти в ріст надто рано.