Багато хто думає, що отримувати яйця від домашніх курей взимку майже нереально. Але на ділі все залежить від правильного підходу до годівлі. Якщо влітку кури легко знаходять собі додаткову поживу на подвір’ї, то в холодну пору господарям доведеться трохи попрацювати над їхнім меню самостійно. Так, зусиль докласти потрібно. Але результат вас точно порадує: свіжі домашні яйця на сніданок навіть у найлютіші морози.
Найважливіше взимку забезпечити курям різноманітне харчування. Сухий комбікорм — це, звісно, добре, але без вологих кормів несучість точно впаде. Що ж робити? Варіть птахам картоплю, змішуйте її з подрібненим зерном та висівками. Кури просто обожнюють подібні смаколики! До речі, якщо маєте змогу, то додавайте також в цю суміш гарбуз чи кабачки. З овочами раціон буде значно ситнішим та кориснішим для курей.
А чи помічали ви, що взимку пернаті починають клювати власні яйця. Це ознака того, що їм не вистачає білка. Тут є кілька варіантів: можна додавати в корм рибне борошно або варені яйця. А щоб відучити їх від поганої звички, спробуйте хитрий трюк з бочкою — покладіть її горизонтально та завісьте вхід темною тканиною, а всередині облаштуйте гніздо. В темряві кури не бачитимуть яєць і поступово забудуть про свою шкідливу звичку.
Також на несучість курей помітно впливає тривалість світлового дня. Тому взимку господарі обов’язково проводять у курник світло. Не треба складних конструкцій: для цього вистачить однієї лампочки або навіть ліхтарика на сонячній батареї. Якщо вмикатимете освітлення на кілька годин увечері, то несучість помітно зросте. Та й господарям встановлення лампочки теж принесе користь, бо буде зручніше прибирати та збирати яйця.
Окремо треба поговорити й про вітаміни. Обов’язково подбайте про мінеральну підгодівлю. Звичайний ракушняк творить дива: шкаралупа буде міцніша, а кури — здоровіші. Радимо також поставити у хліві таз з писком. В ньому птахи зможуть вичищати своє пір’я. Це дуже важливо, бо якщо між пір’їнками курей є паразити, то вони не нестимуться.