Сусідка-агрономка розкрила секрет здорового ґрунту: додаю 3 природні компоненти восени – і врожай х2

Після завершення плодоношення томатів, картоплі та інших рослин на ділянці в ґрунті обов'язково накопичуються грибкові спори та бактерії, навіть якщо рослини були оброблені.

Це може дуже негативно позначитися на врожайності наступного сезону, тому ґрунт обов’язково слід знезаражувати.

Найбільшу шкоду приносять такі хвороби, як фітофтороз, парша та різні гнилі. Вони здатні зменшити врожайність більш ніж на 50 відсотків. Досвідчені садівники знають, що традиційні методи захисту рослин не завжди ефективні, адже грибкові інфекції можуть погубити рослини всього за 4-5 днів, і тоді про врожай можна забути. Основною причиною загибелі молодих культур часто є високий рівень зараження ґрунту.

Оздоровити ґрунт можна агротехнічними, біологічними та хімічними методами. Для агротехнічного оздоровлення ґрунту доцільно розділити ділянку на гряди шириною два метри, щоб їх було легше обробляти. Компактна ділянка зберігає вологу та тепло, що сприяє розвитку грибкових інфекцій. Рослини, схильні до зараження цими хворобами, краще висаджувати після часнику, цибулі та капусти. Навпаки, томати, перець і огірки висаджувати на одному і тому ж місці не рекомендується.

Городники розповіли, як знезаразити восени землю
Городники розповіли, як знезаразити восени землю

Після збору врожаю обов’язково необхідно знищувати заражені плоди та рослини, спалюючи їх, щоб спори не поширювалися по ділянці. Ефективними є також біологічні препарати, які ідеально підходять для обробки невеликих грядок. Корисні бактерії, що містяться в препаратах, таких як Фітоспорин, Байкал ЕМ1 та ЕМ5, використовують за декілька тижнів до настання холодів у теплу погоду.

Ці позитивні бактерії, спори та мікроорганізми пригнічують патогени, завдяки чому ґрунт швидко оздоровлюється. Використовуючи всі ці методи комплексно, ви забезпечите своїм культурам безпечний ґрунт для висадки навесні! Тож неодмінно спробуйте!

Популярне

Подібні новини