Город мрії за 10 хвилин: розкрию “золотий” бабусин прийом, що змінить ваші грядки до невпізнанності восени

Рослинам потрібне живлення навіть восени. Це як нам потрібно добре поїсти перед довгою дорогою — так і рослинам треба підготуватися до зими. 

Що саме потрібно рослинам восени? Особливі добрива, в яких мало азоту, але багато калію та фосфору. Це допоможе їм:

  • добре перезимувати
  • закласти бруньки для нового врожаю

У магазині шукайте добрива з позначкою “осінні” — наприклад, ЗМЗ або Бона Форте. Вони мають якраз той склад, який потрібен рослинам у цю пору року.

Якщо у складі добрива є суперфосфат із азотом, додаткове внесення азоту не потрібне. У разі відсутності азоту його можна додати у невеликій кількості у вигляді карбаміду чи сечовини. Це важливо, адже фосфор значно краще засвоюється рослинами у присутності азоту.

Для осіннього підживлення варто дотримуватися правильних пропорцій. Орієнтовно, кількість азоту має бути вдвічі меншою за фосфор, а калію потрібно у чотири рази більше, ніж азоту. Ці співвідношення зазвичай враховані у комплексних добривах, але якщо використовуються окремі моно-добрива, важливо дотримуватися таких самих правил.

Ще однією необхідною процедурою восени є розкислення ґрунту, яке варто проводити після внесення азотних добрив або органіки. Для цього можна використовувати доломітове борошно, вапно-пушонку або звичайну будівельну крейду.

Городники розповіли, як підвищити родючість землі
Городники розповіли, як підвищити родючість землі

Оскільки розкислення ґрунту — це тривалий процес, його краще проводити саме восени, а не перед посадкою навесні. Особливо важливо здійснити цю процедуру у теплицях, на картопляних ділянках або після вирощування томатів.

На кислих ґрунтах рослини частіше хворіють на фітофтору, борошнисту росу, різні види гнилей та інші захворювання. Навіть найсильніші фунгіциди не завжди допоможуть, якщо не усунути проблему закисленого ґрунту. Тому обробка землі восени має стати обов’язковим етапом підготовки до нового сезону.

Популярне

Подібні новини