Секрет великих цибулин: один прийом по снігу – і часник буде рости, як на дріжджах навіть у лютий мороз

Часник – це цибулинний овоч, який високо цінується за свій пряний смак і корисні для здоров'я властивості. Розповідаємо про зимови догляд за рослиною.

Залежно від термінів посадки, розрізняють два види часнику: ярий і озимий. Серед садівників найбільш поширений саме озимий часник, адже він забезпечує гарний урожай. Терміни й способи посадки залежать від кліматичних умов та типу ґрунту.

Найбільш ранній період для посадки часнику під зиму припадає на вересень-жовтень. Важливо, щоб температура ґрунту була близько 10-12 градусів тепла. За таких умов часник встигає вкоренитися, але не проростає. Кількість опадів теж має велике значення, адже надмірне зволоження може спричинити гниття. Ґрунт для посадки має бути родючим, добре підготовленим та удобреним.

Для вибору місця під посадку слід уникати затінених або схильних до затоплення ділянок. Щоб отримати багатий урожай, важливо дотримуватися правил сівозміни. Не варто садити часник після моркви, картоплі, цибулі, редиски чи самого часнику. Натомість ідеальними попередниками для озимих сортів будуть баштанні культури, білокачанна капуста, огірки чи сидерати.

Городники розповіли, як допомогти озимому часнику взимку
Городники розповіли, як допомогти озимому часнику взимку

Для формування великих цибулин грядки рекомендується присипати шаром перегною завтовшки близько 10 см. Ще одним ефективним способом є використання суміші з доломітового борошна, золи й тютюнового пилу у співвідношенні 2:1:1. Цю суміш слід розсипати на відкриту землю. Якщо ви не встигли зробити це до випадання снігу, можна провести посипання й по снігу, але важливо прикрити грядку лапником, щоб вітер не розніс добрива.

Завдяки таким простим і доступним підживленням, внесеним восени, наступного року ви отримаєте багатий урожай великого, смачного та корисного часнику. Тож бажаємо вам щедрого врожаю!

Популярне

Подібні новини