Дідусь-агроном здивував винахідливістю: як зберегти врожай, якщо озимий часник зарано проріс — мега-трюк

Передчасне проростання часнику — неприємна ситуація. Здавалося б, отримати врожай з такої грядки вже не вдасться. Але є один простий лайфхак, який допоможе все виправити!

Буває, посадите восени часник, очікуючи його росту навесні, а тут — на тобі: зелені пагінці вже лізуть з землі, наче попереду зовсім не морози. А все тому, що зима в Україні сьогодні геть несподівана: то мороз, то раптом тепліше. Рослини плутаються, не розуміючи, коли їм рости. Озимий часник особливо вразливий до таких температурних стрибків.

Що робити, коли зубці вже пустили перші пагінці? Точно не час панікувати. Старі городники знають купу способів урятувати врожай. Перший та найпростіший — звичайне мульчування. Солома чи шар торфу — найкращі рішення. Проводити його треба тоді, коли вже настали стійкі похолодання, але ґрунт ще не промерз. Тоді мульча збереже помірну температуру, з якою часник не загине, але й не продовжуватиме свій ріст, чекаючи весни.

Агрономи розповіли, що робити, якщо озимий часник проріс зарано
Агрономи розповіли, що робити, якщо озимий часник проріс зарано

До слова, зарано часник може проростати саме через передчасне мульчування та ранню посадку. Оскільки стійкі морози в Україні часто не з’являються аж до середини грудня, то висаджувати часник доречно в листопаді. Цього йому вистачить, щоб укорінитися, але не почати проростати. А ось мульчувати треба не одразу, а почекати, щоб температура на вулиці знизилася, земля охолола та мульча не зберігала надто багато тепла.

Але це стосується наступного сезону. Що робити зараз? Якщо пагінці вже трохи показалися над землею, то нічого страшного не станеться. Просто замульчуйте часник, він прекрасно витримає зимові морози та продовжить рости навесні. Але робіть шар трішки більшим, ніж зазвичай. А з потеплінням треба буде провести пентасульфідне підживлення з добривами, що містять калій, магній, залізо, амоній та мідь.

Популярне

Подібні новини