Насамперед погана тепловіддача може бути пов’язана з наявністю повітря в радіаторі. Спустити його можна або вручну, або за допомогою механічних та автоматичних повітровідвідників. Якщо радіатори увімкнені на максимум, а температура в приміщенні не підвищується, потрібно перевірити потужність радіатора.
Маленька батарея може просто не впоратися з обігрівом великого приміщення. Також обов’язково перевірте теплоізоляцію приміщення, щоб тепло не випаровувалося надвір.
Якщо з цим все гаразд, можна вдатися до одного з трьох способів підвищення тепловіддачі. Перший спосіб — потрібно прискорити повітряні потоки. Як тимчасовий захід для збільшення конвекції підійде простий вентилятор. Його треба поставити так, щоб він дув на радіатор. Повітряні потоки посиляться, і кімната буде швидше прогріватися.
Також врахуйте, що потік теплого повітря від радіатора не повинен натикатися на перешкоди у вигляді підвіконь, прихованих ніш під вікнами, щільних штор та інших. Такі перепони порушують конвекцію, і радіатор працюватиме лише на половину своїх можливостей. Вирішити проблему можна встановленням спеціальної решітки на підвіконня, через яку проходитимуть повітряні потоки.
Другий спосіб — позаду радіатора можна поставити тепловідбивні екрани з фольгованого поліетилену або простої фольги. Тоді тепло від батареї не буде прогрівати стіну, а повністю піде в кімнату, що забезпечить її прогрів.
Третій спосіб — якщо ваші радіатори підключені не по діагоналі, їх потрібно перепідключити. Про особливості такого способу підключення ми вже розповідали на каналі. Така схема підключення дозволяє радіатору працювати набагато продуктивніше і опалювати приміщення ефективніше.
Ви можете застосувати відразу всі три способи, і ваші радіатори прогріватимуть приміщення набагато краще. Витрата ресурсів на обігрів навіть зменшиться!