Рослини додають краси й затишку будь-якому дому. Їх можна розміщувати майже всюди, хоч у вітальні чи спальні, хоч на кухні або навіть у ванній кімнаті. Але за красою рослин більшість не помічають їхніх особливостей. Мова не про правила догляду, а про небезпеки, які в них можна зустріти. Здивовані? А розуміння цього дуже важливе, особливо якщо вдома є діти чи тварини.
Почнемо з монстери, без якої важко уявити сучасний інтер’єр. Її різьблене листя дуже красиве, чим і приваблює людей. Але не варто обманюватися зовнішністю, бо монстера містить оксалат кальцію. За цією назвою ховається небезпечна для людей та тварин речовина. І якщо дорослі навряд надумають їсти листя монстери, то діти й пухнастики цілком можуть. А це небезпечно! Оксалат кальцію може призвести до подразнення слизових та навіть тимчасової втрати голосу.
Другий у списку аденіум. Це дуже красива квітка з красивими стеблами та яскравими квітками. Але молочний сік цієї рослини вкрай небезпечний! У деяких культурах ним навіть змащували стріли. Тож враховуючи ступінь небезпеки, від аденіума вдома ми радимо відмовитися зовсім.
Каладіум тропічний або, як деколи називають цю квітку, через листя з рожевими прожилками, “слонове вухо” має ті ж проблеми, що й монстера. Причому оксалат кальцію знаходиться геть в усіх частинах рослини. Якщо тварин та дітей вдома немає, або ж квітка стоїть там, де вони до неї не дістануться, то можна її залишити. Але доглядайте за нею лише в рукавичках!
Також уважними треба бути власникам гортензії крупнолистої. В ній містяться ціаногенні глікозиди. Назву сполук можна не запам’ятовувати, але точно варто знати, що вони можуть викликати запаморочення, зниження тиску та прискорення пульсу. Звісно, для цього треба з’їсти немало цієї рослини, тож небезпека не така вже висока. Але оскільки вона є, то краще подбати, щоб ця квітка не стояла там, де до неї дістануть діти чи тварини.