Що смачненького можна приготувати заздалегідь, щоб не стояти біля плити 31 грудня: список страв величезний

Поки вся родина з нетерпінням чекає Нового року, господині змушені весь день проводити на кухні. Але не засмучуйтеся – багато улюблених рецептів можна підготувати заздалегідь. Ділимося списком страв.

Салат олів’є та крабовий: овочі та яйця відваріть напередодні

Не лише для олів’є, але й для інших салатів овочі можна відварити заздалегідь, за добу до подачі. Наприклад, зваріть моркву та картоплю в шкірці, яйця – круто. Потім охолодіть і покладіть у холодильник ближче до стінки, де найнижча температура.

Головне правило, як продовжити термін зберігання салату – не змішувати відразу всі інгредієнти. Особливо це стосується м’яса, яєць, соусів та продуктів із високим вмістом води, таких як огірок чи консервований горошок і кукурудза. Але ж відкрити банку та додати їх можна в останній момент.

Щоб полегшити собі задачу, 30 грудня перед сном або 31-го зранку наріжте овочі кубиками, змішайте їх, але не заправляйте. І вже безпосередньо перед подачею додайте огірки, горошок, яйця, ковбасу та майонез.

Оселедець під шубою та мімоза: зробіть зранку

Салати, які викладаються шарами, також потребують чимало часу для приготування. Щоб полегшити собі задачу, овочі відваріть напередодні, а сам салат зберіть 31 грудня зранку. У холодильнику такий салат, навіть заправлений майонезом, легко простоїть до вечора. Саме так і роблять у закладах громадського харчування. Головне, не залишати рибні салати до 2 січня, краще робити їх у невеликій кількості, але свіжими.

Експерти розповіли, що приготувати наперед, щоб не стояти біля плити 31 грудня
Експерти розповіли, що приготувати наперед, щоб не стояти біля плити 31 грудня

Холодець: зваріть напередодні, а оформіть перед подачею

За словами кулінарів, холодець може зберігатися не більше доби, далі в ньому розвиваються патогенні бактерії. Навіть за найкращих умов не варто тримати холодець у холодильнику більше 1,5 доби. Але, щоб він прикрасив ваш святковий стіл 31 грудня, його можна зварити 30 грудня, перебрати та залити в одну велику зручну для зберігання форму.

Не витрачайте час на розлив холодцю в маленькі форми. Все одно зберігати його так незручно. Ви можете перед подачею акуратно нарізати холодець рівними квадратами, прикрасити зеленню та вирізаними з овочів фігурками – так він виглядатиме ефектніше, ніж у мисці.

М’ясна страва: замаринуйте напередодні

Приготувати гарячу м’ясну страву заздалегідь не вийде, якщо ви хочете, щоб вона була ніжною та соковитою. Але можна в ніч на 31 грудня замаринувати м’ясо. Особливо це стосується цілої тушки чи великого шматка. У маринаді воно стане смачнішим і м’якшим. Вам залишиться лише дістати м’ясо з прохолодного місця та відправити в духовку. Поки воно запікається, можна збирати салати й закуски.

А от рибу заздалегідь не маринують. Її краще готувати свіжою безпосередньо перед подачею. Якщо ви хочете, щоб головною новорічною стравою була запечена форель, розморозьте її зранку або купіть охолоджену. У миску налийте 3 столові ложки оливкової олії, додайте столову ложку лимонного соку та всі необхідні спеції, перемелені в млинку чи ступці. Потім цим маринадом за допомогою кулінарного пензля ретельно змастіть всю рибу та запікайте у фользі при 160 градусах упродовж 40-50 хвилин.

Популярне

Подібні новини