Свято Водохреща сповнене багатовікових традицій, які наші пращури передавали з покоління в покоління. Однією з таких традицій є збирання снігу саме в цей особливий день. Здавалося б, в чому сенс, але це має глибокий символічний зміст і безпосередньо пов’язано з вірою в цілющі властивості природи.
Вважається, що сніг, зібраний на Водохреще, має особливу енергію. Наші предки вірили, що вся природа в цей день набуває святості, а вода стає справді цілющою. Оскільки сніг також є формою води, його сприймали як дар небес. Для того, щоб отримати цілющу воду, сніг на Водохреще збирали з чистих місць, далеко від доріг і місць скупчення худоби, потім приносили додому, топили і використовували з різною метою.
Воду, отриману таким чином, застосовували для багатьох потреб. Жінки нею вмивалися, щоб зберегти красу та здоров’я. Господині та господарі кропили дім, аби очистити його від злих духів, і навіть поїли худобу, щоб забезпечити їй міцне здоров’я. Також вважалося, що кілька крапель такої води, додані до криниці, можуть освятити її і зробити воду в ній кориснішою для вживання. Хто-зна, можливо так воно і є.
Для збереження талої води на тривалий час її переливали в скляні пляшки та ставили у прохолодне темне місце. Вірили, що цілющі властивості зберігаються до самого Великодня. Якщо ж планували використовувати воду одразу, то промовляли молитву або добрі слова, щоб посилити її благодатну силу.
Ця традиція – яскравий приклад того, як наші предки гармонійно співіснували з природою, бачили у ній джерело енергії та натхнення. Можливо варто повернути ці традиції до нашого сучасного життя? Віра у краще, святе та добре завжди надихає, та вселяє позитивні думки. Спробуйте зробити те саме на Водохреще, щоб життя було наповнено добром та надією. Бажаємо вам щастя та міцного здоровʼя!