10.06.2025 14:04

3 листочки “лаврушки” – і мошки, мухи, міль щезли з кухні, хоч до того крутилися, як у себе вдома

Міль у крупах - явище далеко не нове та несподіване для господинь, але завжди неприємне. Як вирішити цю проблему без використання хімії - розповідаємо у матеріалі нижче.
Автор: Олександра Чумак

Напевно одна з найнеприємніших ситуацій на кухні – це коли відчинивши дверцята шафи можна побачити вилітаючих звідти комах. Це знак, що час перебрати крупи й борошно, а потім вирішувати проблему з комахами. Хімію не дуже хочеться використовувати на кухні, але є простий і безпечний спосіб – використати лавровий лист не за прямим призначенням.

Секрет у тому, що лаврове листя містить ефірні олії з різким для комах ароматом. Людина його майже не відчуває, а ось міль, мурахи та інші небажані “гості” його не переносять. Але варто розуміти, що найкраще працюють свіжі листки, бо вони пахнуть інтенсивніше, але й висушені теж дають ефект, хоч і слабший.

Господині розповіли, як позбутися молі на кухні за допомогою лаврового листаГосподині розповіли, як позбутися молі на кухні за допомогою лаврового листа
Господині розповіли, як позбутися молі на кухні за допомогою лаврового листа

Щоб позбутися молі в шафах, достатньо розкласти лаврові листки по куточках полиць, де зберігаються крупи, борошно чи сухофрукти. Можна покласти їх прямо в ємності з продуктами. Не хвилюйтеся, вони не змінять смак, але створять певну невидиму перепону для комах. Якщо шкідники вже завелися, варто перебрати всі запаси, викинути зіпсоване, а в інше додати по листочку.

Цікаво, що лаврушка допомагає і проти мурах. Якщо вони проложили стежку на кухню, потрібно подрібнити листки в порошок і посипати ним доріжки. Так само можна обробити віконні отвори чи щілини біля дверей – це стане природною перешкодою для проникнення комах.

Перевага такого лайфхаку не лише в його простоті. Лавровий лист абсолютно безпечний для домашніх тварин і дітей, не залишає плям і не вимагає ретельного провітрювання, як хімікати. До того ж він дешевий і доступний, а купити його можна в будь-якому магазині.

Щоб ефект був максимальним, лаврушку варто міняти кожні 2-3 тижні, бо з часом аромат вивітрюється. Для посилення дії можна поєднувати її з іншими природними засобами: гвоздикою, цедрою лимону чи апельсину. Користуйтеся цими порадами, навіть якщо комах немає – покладіть кілька листочків на поличках вже зарах, щоб шкідники не зʼявилися!