Обираємо свіжу рибу швидко і безпечно
Звісно, важливо правильно приготувати рибу, але якщо ви з самого початку купили її не першої свіжості, то, нажаль, ніяка термічна обробка вас не врятує. Щоб ваші шлунки не страждали від наслідків не свіжого продукту, дотримуйтесь цих простих правил:
Це найкращий спосіб в покупці свіжої риби, в багатьох супермаркетах і на ринках можна знайти продавців, які з радістю продадуть вам живеньку та свіжу рибину. Тут потрібно бути також обережними: обирайте рибу без маленьких ран і виразок на тілі.
Так, риба, сама по собі, не пахне приємними ароматами, але наявність різкого та не приємного запаху – вагома причина, щоб відмовитись від покупки такої риби, навіть якщо продавець вас запевняє, що вона свіжа. Справжня свіжа риба пахне водоймою, в якій її ловили: море, річка, океан.
На поверхні морської риби не повинно бути слизу, луска зазвичай блискуча та чиста. З прісноводною рибою трішки інакше: якщо на рибі є невелика кількість слизу, то це допустимо, таку рибу готують навіть з ним.
Якщо ви обрали рибу, приїхали додому, почали її розбирати і м’ясо з кісток саме “відстає” – нажаль, ваша інтуїція вас підвела, ця риба вже досить довго полежала на прилавку, очікуючи того самого покупця. М’ясо з кісток не повинне легко відходити, в такому разі вам потрібно повернути рибу до магазину.
Контролювати вибір рибного філе ще складніше, ніж цілої рибини, тому що продавці використовують не чесні способи для надання рибі потрібного товарного вигляду. Звертайте увагу на пружність філе. Воно не повинне рватись під натиском, або залишати впадини після натискання, навпаки, філе повинне залишатись незмінної форми.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень