19.02.2025 19:37

Думала, що чоловік жартує, але “загуглила” і здивувалася: чому ці продукти не можна змивати в раковину

Іноді господині навіть не замислюються над тим, що потрапляє в раковину на кухні. Але якщо хочете уникнути проблем з сантехнікою і зайвих витрат, варто подумати про це вже зараз.
Автор: Олександра Чумак

В раковину на кухні часто відправляють “заборонені” продукти, які краще утилізувати іншим способом. Потрібно знати, що деякі продукти категорично не можна зливати в раковину, якщо не хочете потім витрачати гроші на виклик сантехніка. Вони поступово накопичуються в трубах, створюючи непрохідні засмічення, а часто ще й неприємний запах.

Перше, що категорично не можна зливати – це олія та жир. Багато хто думає, що якщо виливати ці продукти гарячими, то вони просто стечуть в труби. Насправді жир поступово осідає на стінках, змішується з іншими залишками їжі й утворює справжню жирну пробку. Деякі господині зливають жир у окрему тарілку, а коли він затвердіє, викидають у смітник. Олію ж можна витерти паперовими рушниками, а потім вже мити посуд.

Експерти оприлюднили список продуктів, які забивають злив у раковиніЕксперти оприлюднили список продуктів, які забивають злив у раковині
Експерти оприлюднили список продуктів, які забивають злив у раковині

Не менш небезпечні для труб залишки кави та чайної заварки. На перший погляд вони дрібні і можуть легко змитися без наслідків, але насправді діють, як пісок, який осідає на стінках труб. Гущу кави і заварку можна віджати від зайвої вологи і просто викинути у смітник. Або дати цим відходам друге “життя”, використовуючи їх для підживлення рослин або у косметичних цілях.

Борошно, рис і макарони теж можуть стати справжнім “головним болем” домогосподарок. При контакті з водою ці продукти розбухають і перетворюються на липку масу, яка на раз-два прилипає до труб. Якщо макарони або рис ще й потраплять у жирний шар, то через деякий час утвориться непрохідний ком, що перекриє злив.

Експерти оприлюднили список продуктів, які забивають злив у раковині

Щоб уникнути проблем, краще використовувати сітку-фільтр для раковини й не лінуватися викидати харчові залишки у відро для сміття. Тоді злив буде працювати без проблем, а вам не доведеться витрачати час і гроші на його прочищення. Користуйтеся досвідом інших господинь, щоб не перевіряти все на власному досвіді. Бажаємо успіхів!