10.03.2025 18:23

Думала, що кухар в ресторані жартує, а тепер роблю це сама: начисто відділяю жовтки від білків за 1 секунду

Під час приготування страв у багатьох рецептах дуже часто зустрічаються рекомендації, згідно з якими необхідно відокремити жовток від білка. Як це зробити швидко та без зайвих зусиль?
Автор: Маргарита Красюк

У цьому матеріалі досвідчені господині розповіли про кілька ефективних способів відокремлення жовтка від білка. Обирайте саме той, який найбільш зручний для вас!

За словами експертів, один зі способів – це використати чисту суху пластикову пляшку. Для цього розбийте яйце в миску або на пласку тарілку, стисніть боки пляшки та піднесіть горлечко, притиснувши його до жовтка. Далі повільно розтисніть пляшку – і жовток сам підніметься в її горлечко. Щоб витиснути жовток із пляшки, достатньо ще раз натиснути на неї.

Досвідчені господині також запропонували відокремлювати жовток за допомогою рук. Для цього складіть одну долоню “човником”, розбийте в неї яйце та трохи розсуньте пальці, щоб білок зміг стекти через них. Потім злегка покатайте жовток у руці й перекладіть його в тарілку.

Окрім того, яйце можна розбити одразу в тарілку, а після цього вийняти жовток рукою й перекласти в інший посуд. Захисні рукавички допоможуть залишити руки чистими.

Господині розповіли, як легко відокремити жовток від білка в домашніх умовах

Експерти поділилися ще одним лайфхаком, для якого знадобиться лійка. Поставте її над чашкою, склянкою або келихом і розбийте всередину яйце. Білок стече через лійку, а щоб це сталося якомога швидше, рекомендується трохи нахиляти й крутити її.

Сито також може стати чудовим помічником для господинь. Його необхідно поставити на миску, розбити в сито яйце й обертати сито, щоб процідити білок. Цей метод, на думку фахівців, відмінно підходить для не надто свіжих яєць, оскільки їхній білок більш рідкий.

На замітку:

Зазвичай яйця можна зберігати в холодильнику не більше 25 діб. Мити продукт слід безпосередньо перед приготуванням, оскільки термін зберігання митих яєць значно скорочується – вода змиває захисну плівку на шкаралупі.

Не варто тримати яйця у дверцятах холодильника: зазвичай у цій частині холодильника тепліше, ніж у основному відсіку, що зменшує термін їхнього зберігання. Найкраще зберігати яйця, не виймаючи їх із картонної упаковки, у якій вони продавалися, і розташовувати їх слід вузьким кінцем донизу.