Експерти пояснили, чи можна пити молоко людям після 40 років
То як правильно? Чи справді варто виключити молоко з раціону після певного віку, і що говорить наука? На всі ці питання відповіді дасть редакція Добрих новин.
Це поширене переконання, але воно не зовсім правильне, з віком наш організм дійсно виробляє менше ферменту лактази, який розщеплює лактозу – молочний цукор. Саме тому у деяких дорослих після молока виникає здуття, бурчання чи дискомфорт, але це індивідуальна особливість, а не загальне правило. Багато людей після 40 переносять молоко цілком нормально.
У 40+ організм починає втрачати кісткову масу, особливо це стосується жінок у період менопаузи, молоко та молочні продукти дійсно містять багато кальцію, а ще – вітаміну D (особливо в збагаченому молоці), калію, білків.
Але важливо пам’ятати, не лише молочне забезпечує кальцій, горіхи, броколі, капуста, насіння кунжуту, риба – теж чудові джерела. Якщо у вас непереносимість лактози або ви не любите молоко – це не вирок для кісток.
При лактазній недостатності, якщо після вживання – сильний дискомфорт. При гострих запаленнях кишківника або загостренні гастриту, краще уникати. Якщо у вас діабет або метаболічний синдром – контролюйте кількість молочного, особливо солодких йогуртів і сирків.
Тож, молоко після 40 – це не ворог і не панацея, якщо ваш організм добре його сприймає, вживайте помірно, обираючи якісні варіанти, якщо ж є непереносимість – замінюйте іншими джерелами кальцію, здоров’я – не в одному продукті, а в балансі та розумінні свого організму.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень