27.06.2025 16:42

1 ст. ложка зітре нагар з посуду, як “стирачка”: у 10 разів потужніше за соду, у 5 разів дешевше за хімію

Ну з ким не буває – забули сковорідку чи каструлю на плиті, а коли повернулись, побачили неприємні чорні плями від їжі чи бульйону? Цей рецепт допоможе очистити посуд.
Автор: Анастасія Кришталь

Варто зайти до магазину побутової хімії, як очі починають лізти на лоба. Сьогодні придбання засобів для очищення та прибирання – задоволення не з дешевих. Але бувалі господині навіть не переймаються, адже знають, що підтримувати чистоту у своєму гніздечку можна і без дорогих засобів. Ви можете легко знайти їм заміну у власній аптечці чи на городі.

Як змити нагар з посуду

Наприклад, якщо потрібно змити старий нагар з посуду, господині часто використовують соду або оцтову кислоту. Вони мають властивість розчиняти залишки їжі, які сильно прикипіли до поверхні вашого улюбленого посуду. Також ви можете використовувати продукт, від якого точно не чекаєте такого ефекту! Його часто використовують городники, але господині – навіть не чули про такий спосіб.

Експерти розповіли, як очистити нагар з посуду за допомогою простого та ефективного рецептаЕксперти розповіли, як очистити нагар з посуду за допомогою простого та ефективного рецепта
Експерти розповіли, як очистити нагар з посуду за допомогою простого та ефективного рецепта

Після смаження шашликів на грилі потрібно зібрати залишки деревної золи та просіяти її – аби не лишилось великих часточок, крім дрібного пилу. Цей крок потрібно виконувати обов’язково, адже вугілля може залишити на посуді подряпини та пошкодження.

Зберігати золу можна у банці, яка щільно закривається, протягом довгого періоду – терміну придатності в такого продукту точно немає. Коли такий засіб для очищення вам знадобиться, достатньо відкрити банку та виконати кілька кроків – і мийна основа буде готова.

Експерти розповіли, як очистити нагар з посуду за допомогою простого та ефективного рецепта

Для очищення посуду, на якому залишився сильний бруд, потрібно насипати 1 столову ложку деревної золи на губку для миття, а потім – взятись до класичного миття посуду.