Що робити, якщо картопля проросла
Проростання картоплі – це цілком природний для рослини процес. Хоча ми звикли вважати бульбу плодами, фактично вони є потовщеними стеблами з великою кількістю живильних елементів всередині. Картопляні бульби створені для майбутнього росту. Після збору врожаю картопля переходить до стану “сплячки” або ж спокою – це захисний механізм рослини.
Але період спокою не може тривати вічно. Коли він завершується, картопля отримує сигнал до проростання, особливо якщо цей момент припадає на сприятливі для росту умови – тепло та світло. Саме два останні фактори є головними збудниками до появи перших паростків, що є бруньками. Рослина вважає умови ідеальними для формування майбутнього врожаю.
Найголовніша небезпека для людини криється саме тут. Коли картопля проростає, особливо на сонячному світлі, в ній починає вироблятись і накопичуватись токсична речовина – соланін. Цей природний елемент рослина самостійно синтезує для захисту від шкідників і хвороб.
Найбільше соланіну міститься саме в паростках картоплі, у зеленій шкірці та верхньому шарі м’якоти бульби, який вже теж набув зеленуватого відтінку через дію світла – це накопичений у тканинах хлорофіл, який відповідає за фотосинтез.
Вживання такої картоплі, в якій міститься багато соланіну, може викликати неприємні та навіть небезпечні наслідки – нудоту, біль у животі, головний біль і слабкість. Якщо ж в організмі накопичується занадто багато соланіну, то це може призвести до проблем із нервовою системою.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень