Городник розповів, як правильно розпланувати ділянку
Якщо ви ще тільки плануєте закласти сад, то варто скористуватися цими рекомендаціями.
Перш за все проаналізуйте розташування ділянки під майбутній сад. Краще, якщо вона буде розташована на рівнині. Якщо ж ні, то враховуйте те, що на її схилі буде скупчуватися вода, а на верху її може не вистачати. Уникайте ділянок, які розташовані у містах, де холодне та вологе повітря постійно скуповується.
Другий момент – це ґрунт. Для всіх дерев важливим є запас вологи у ньому, а також такі властивості як водо- та повітропроникність. Кислотність його повинна становити РН 5,5-7. Але є у кожного дерева й свої забаганки. Так яблуням потрібні чорноземи, супіщані та суглинні ґрунти. Груші та сливі подавай суглинки, а вишні до вподоби легкі супіщані.
Ще одним важливим фактором, який потрібно враховувати при плануванні саду – це рівень ґрунтових вод. Більшість дерев мають кореневу систему довжиною десь 2 м, тому, якщо ґрунтові води знаходяться від поверхні ближче ніж 2 м, коріння дерев будуть постійно мокнути та гнити.
Потурбуйтеся також заздалегідь про захист саду від вітру. Якщо ділянка відкрита всім вітрам, то дерева будуть страждати й взимку від холодного повітря, і влітку від спекотного та висушую чого. До того ж вітри не сприяють присутності бджоли-запилювача.
Коли ви визначитеся з розташуванням саду, треба подумати про види та сорти фруктових дерев. Для отримання високих та стабільних врожаїв обирайте районовані сорти, адаптовані до вашої місцевості.
Як правило садові ділянки у кожного не великі, а посадити хочеться всього й більше. Але висаджувати дерева близько одне до одного – це помилка. Між деревами завжди буде боротьба за світло, воду та поживні речовини.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень