Городник розповів, як з сіна та бур'янів зробити мульчу
Сьогодні поговоримо про доступні види мульчі.
Бур’янами добре мульчувати овочеві культури такі як томати, огірки та інші. Така мульча не тільки вберігає ґрунт від пересихання, а ще й, розкладаючись, підживлює городину. Але потрібно бути уважними й не допускати мульчування бур’янами, що вже мають насіння, яке рано чи пізно проросте на грядках.
Мульчувати сіном можна залежаним, щоб в ньому не було життєздатного насіння. А от солома – один з майже ідеальних матеріалів. Єдиний недолік той, що соломою потрібно запасатися, бо свіжа вона з’явиться лише у липні.
Далі у рейтингу – газонна скошена трава. Це дешева та корисна мульча, але її рекомендують перед використанням просушити.
Матеріал, який використовують досить часто, але не всі знають, що перевагу потрібно віддавати тирсі дерев листяних порід. Соснову ж тирсу використовують також, але якщо вже іншої немає. Причому краще використовувати 1-2 річну тирсу, бо свіжа витягує на себе з землі азот.
Тріска, вкриваючи ґрунт, залишає доступ кисню, розкладається повільно, а значить є добрим матеріалом для мульчування.
Кора дерев також не поступається своїми властивостями, але її обов’язково потрібно подрібнити.
Стосовно хвої потрібно сказати, що вона замислює ґрунт, тому мульчувати нею можна деякі рослини типу чорниці, брусниці, калини, гортензії.
Шишки загалом є прекрасною мульчею, але їх збирання занадто трудомістке.
Найбільш поширеною та популярною мульчею серед дачників вважається торф, компост та перегній. Прекрасна в усіх відносинах трійця. Єдине — їх потрібно оновлювати щорічно.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень