08.12.2023 22:03

Чому кіт ходить за вами “хвостиком” і не спускає очей: розшифрування поведінки

Досвічені власники домашніх улюбленців добре "читають" за поведінкою котика, що той хоче. Але інколи дії тварини не зовсім зрозумілі. Давайте розбиратись.
Автор: Катерина Клименко

Чому кіт “хвостиком” слідує за господарем? Згідно фелінології (науки про котів) цьому є декілька причин:

  • пухнастик дуже привязаний до господаря, і не хоче залишати його ні на мить. Такі котики не хочуть бути на самоті, та, навіть, можуть не їсти, знаходячись наодинці. Окрім того, в них можуть початися проблеми з туалетом, а саме з лотком, бо вони можуть справляти свої природні потреби в неналежних для цього місцях.
  • кіт своїм переслідуванням може нагадувати вам, що йоо час погодувати, змінити воду в мисочці або наповнювач в лотку.
  • пухнастик може таким чином давати зрозуміти, що в нього щось болить. Якщо при цьому він не їсть або став вялим і неактивним – не гайте часу і покажіть його ветеринару!
  • улюбленець може повідомляти, що йому мало вашої уваги. То ж як би ви не були зайняти – знайдіть півгодинки для ігор з хвостиком.
Чому кіт ходить за господаремЧому кіт ходить за господарем
Чому кіт ходить за господарем

Які звуки котика красномовно скажуть про його настрій?

  • звичайне “мяу” може бути привітанням, командою відкрити двері чи виконати іншу забаганку, запереченням (щоб не чіпали його). Проте деякі хвостики можуть це робити й просто так, без конкретної причини.
  • якщо пухнастик муркоче – значить він задоволений. Проте інколи це може бути ознакою стривоженості або болю – таким чином котусь себе заспокоює.
  • протяжне довге нявчання означає, що котик потребує негайної допомоги. Таким чином він може гукати вас на допомогу, якщо десь застряг чи поранився. Однако якщо тварина нестерилізована – це може бути частиною шлюбної поведінки, тобто “тічки”.
  • шипіння чи гарчання – це “червоний прапорець”, що котик злий, наляканий чи роздратований. Краще залишити тварину в спокої, щоб вона заспокоїлась.