29.01.2024 17:03

Що посіяти між рядами полуниці, щоб покращити родючість: дієві сидерати та попередники для ягоди – список

У багатьох на городі росте красуня-полуниця. Розповідаємо, якими простими сидератами ви можете легко та дієво підвищити врожайність цієї культури.
Автор: Анастасія Кришталь

Для того, аби легко та просто виростити смачний врожай полуниці на власному городі, важливо особливо уважно доглядати за культурою. Недостатньо час від часу поливати її – потрібно вносити добрива. Втім, ви можете замислитись і над тим, аби посадити у міжрядді сидерати, які легко заповнять потребу рослини в тих чи інших компонентах і речовинах. Розповідаємо про поради садівників та експертів.

Найкращі сидерати для полуниці

Для початку розберімося, що називають сидератами. Це – городні культури, які городники сіють на своїх ділянках спеціально для того, аби позбутись від шкідників і хвороб, а також наситити ґрунт корисними мікроелементами. Зазвичай, сидерати бувають однорічними культурами.

Експерти назвали найкращі сидерати, які можна посіяти у міжрядді полуниці для родючостіЕксперти назвали найкращі сидерати, які можна посіяти у міжрядді полуниці для родючості
Експерти назвали найкращі сидерати, які можна посіяти у міжрядді полуниці для родючості

Так, наприклад, для полуниці найкраще підходить біла гірчиця. Вона не просто допомагає підвищити врожайність рослини, але й непогано оздоровлює ґрунт і робить його “пухким”. Також родючість землі значно підвищується. Варто зазначити, що білу гірчицю висівають протягом усього сезону – від весни та до пізньої осені. Вона є холодостійкою культурою, а тому витримує всі випробування. Гірчиця біла швидко росте та вже через місяць після посіву покриває ґрунт зеленню.

Експерти назвали найкращі сидерати, які можна посіяти у міжрядді полуниці для родючості

Коли ви скосили гірчицю чи будь-який інший сидерат, що раніше посіяли у міжрядді полуниці, важливе не забувати, що до закладання залишків у ґрунт їх потрібно підсушити. Якщо ви закладете у землю “свіжу” зелень, може спровокувати процеси гниття у ґрунті. Трішки підсушіть зелень, а лише потім прикопуйте її – так ви досягнете максимального результату.