Першочергово, що потрібно зробити, це перебрати цибулю, видаливши гнилу та мокру. Сухе лушпиння не знімайте, хіба що те, яке вже відшарувалось. Таку роботу потрібно здійснювати 1 раз на 2 місяці.
Температура, яка оптимально підходить для зберігання цибулі -7-13 градусів.
Виходячи з цього, оберіть місце зберігання вдома: балкон, холодильник, морозилка або полиці на кухні.
Та де б ви її не зберігали, пам’ятайте, що ніколи поряд неї не повинно бути овочів, які виділяють багато вологи: морква, буряк, селера, картопля.
Зберігання на балконі
Якщо у вас балкон ніяким чином не опалюється, то можна зберігати цибулю у мішках з мішковини, картонних коробках з отворами. Але слідкуйте за температурним режимом і при низьких температурах вкривайте цибулю ковдрами.
Зберігання на полицях у кухні
При невеликій кількості цибулі можна зберігати її на полицях у кухні у ящику чи у кошику з натурального матеріалу. Головне, тримайте її якомога далі від плити.
Ну, і сподіваємося, що ця зима буде у нас зі світлом, тому не зайвим буде нагадати, як правильно зберігати цибулю у холодильнику.
Якщо у вас цибулі не більше 3-4 кг, то ви можете покласти її в овочеві ящики, попередньо забезпечивши їхню сухість. Цибулю у поліетиленові пакети не кладіть, для того, щоб не створювалась в них зайва волога.
Найбільш раціональним способом зберігання цибулі це – заморожування.
Таким способом можна не тільки забезпечити зберігання великої кількості цибулі, а й завжди мати під рукою вже підготовлений для приготування продукт. Річ у тому, що цибуля не втрачає своїх властивостей при заморожуванні, тому її чистять, нарізають та заморожують у герметичних пакетиках, які використовують надалі за необхідністю.