13.06.2024 14:23

Капризні калли розрослися пишним килимом навіть у відкритому ґрунті: 3 простих правила вирощування квітів

Ці квіти багато українських дачників чомусь обходять стороною. Втім, калли стануть вишуканою окрасою вашого саду, якщо ви правильно будете за ними доглядати. Розповідаємо про основні принципи.
Автор: Євгенія Кужненкова

Ці квіти по-справжньому можна вважати екзотичними, адже спершу калли росли лише на африканському континенті. Та німецький лікар та ботанік Курт Шпренгел відкрив їх для всього світу. Зараз це одні з найпопулярніших рослин і їх легко можна виростити на наших українських родючих теренах.

Хоча вони й відомі своєю вимогливістю, дотримання кількох простих правил дозволить вам насолоджуватися їхнім пишним цвітінням навіть у відкритому ґрунті.

Садівник розповів, які 3 правила слід знати для вирощування калл

Перш за все, важливо знати, що калли вирощуються з бульб. Розпочати пророщування можна в теплиці у квітні, а на клумбу висаджувати вже в травні. Вибір місця для висадки має велике значення: ідеальним варіантом є ділянка, яка знаходиться в півтіні після обіду. Пам’ятайте, що рослина — тропічна, тому потребує відповідних умов.

Ґрунт для кущів повинен бути родючим, пухким і добре водопроникним. Для забезпечення найкращих умов, бульби висаджують на глибину близько 10 см. Близько 30-35 см слід лишити відстань між самими кущиками. Після висадки ділянку слід добре полити і замульчувати перегноєм.

Садівник розповів, які 3 правила слід знати для вирощування калл

Цей процес допомагає утримувати вологу і захищає рослини від бур’янів. Сходи зазвичай з’являються через 15-35 днів, і ваш сад перетворюється на справжній квітковий рай.

Догляд за каллами не вимагає надмірних зусиль. Основне, що їм потрібно – це регулярний помірний полив і періодичне розпушування ґрунту. Перед посадкою бажано збагатити землю органічними добривами. Якщо ж ви не встигли цього зробити, підгодовуйте рослини рідкими органічними та мінеральними добривами один раз на місяць.