07.07.2024 14:07

На кабачках побіліло листя – що ж я зробила не так? Відповідь на питання вдалось знайти у старому довіднику

Коли побачили на кабачках біле листя, це означає, що настав час діяти. Розповідаємо, як виправити ситуацію, яка виникла на вашій городній ділянці.
Автор: Анастасія Кришталь

Спочатку кожному городнику потрібно усвідомити, що на сьогодні існують такі види кабачків, які мають покриватись білими плямами. Вони навіть можуть бути схожими на борошнисту росу, а тому це нормально. Якщо пляму не можна стерти, а листя виглядає здоровим, це особливості виду.

Засіб від білого листя кабачків

Втім, якщо ситуація інша, а листя має бути тільки зеленим, то найімовірніше у білих плямах і нальоті на рослині винне захворювання, яке має назву борошниста роса. Вона виникає, якщо на ділянці є надлишок азоту та вологи. Саме тому потрібно стежити за умовами вирощування кабачків, аби власними руками не створити проблему.

Експерти розповіли, чому листя на кабачках біліє та що робити в такому разіЕксперти розповіли, чому листя на кабачках біліє та що робити в такому разі
Експерти розповіли, чому листя на кабачках біліє та що робити в такому разі

Першим способом боротьби з борошнистою росою на кабачках є обрізка уражених ділянок чистим і простерилізованим інструментом. Далі потрібно обприскати рослини спеціальним засобом – на 10 літрів чистої води треба додати 5 грамів марганцівки. У важчих випадках потрібно використовувати фунгіциди.

Також існує інший спосіб боротьби з борошнистою росою. Після видалення ураженого листя потрібно обробити рослину спеціальним розчином. На одну третину перепрілого коров’ячого гною потрібно додати стільки води, аби наповнилось 10-літрове відро. Потім розбавте все в 2-3 рази та обприскайте рослини. Краще робити це після заходу сонця, а також краще додати трішки господарського мила.

Експерти розповіли, чому листя на кабачках біліє та що робити в такому разі

Розчин потрібно залишити настоюватись протягом 5 днів, а потім процідити та розбавити водою у співвідношенні 1:3. Обприскування проводять раз на тиждень, аби дозволити рослинам відновити сили.