Городник розповів, як правильно поливати томати у спеку
Полив томатів — це, без перебільшень, справжнє мистецтво! Від цього залежить здоров’я та родючість рослин. Досвідчені дачники вже давно випрацювали схему поливу, яка дозволить вам вижати максимум зі своєї грядки.
Суть цього методу полягає в тому, аби точно відстежувати дні вирощування городини та вносити воду пропорційно росту і розвитку кущів. Коли вони лише у стані розсади, їм треба мінімум водички. На 30-40-й день внесення рідини слід збільшити майже у половину. Але слід зауважити, що у час бутонізації під кожен кущ має потрапляти не більше 2-х літрів води.
В цей же період можна починати зменшувати внесення азотних добрив, замінивши їх на фосфорно-калійні.
Далі, коли пішов процес наповнення плодів, необхідно ще на 10-20% збільшити полив, і на 55-60-й день треба капітально “переливати” кущі. Якщо норма для томатів — це 5 літрів води під кущ, то у цей період заливаємо 6, а у спекотні дні навіть можна 7 і 10 (тут все індивідуально, залежить від того, яка температура за вікном та як рясно йдуть дощі).
Дотримуємося такого режиму до 85-90 дня життєвого циклу рослини і далі поступово знижуємо кількість рідини. У цей час також прибираємо з підживлення всі добрива на основі азоту і лише зрідка вносимо фосфор та калій.
На 100-й день починаємо скорочувати полив. Спершу вносимо 70% від маси, яку вносили раніше, через декаду потрібно вже доливати лише 50% води і в останній день перед збором врожаю взагалі утримуємо кущі від попадання вологи.
Звісно, ви не зарадите раптовому дощу, але точно зробите все, що від вас залежить.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень