Садівники підказали, що посадити під деревами, щоб відлякати шкідників
Оскільки надворі вже поступово завершується літо та починається зима, потрібно думати про сад. Не можна просто взяти й забути про фруктові дерева після літа, коли вони радували плодами. Тепер потрібно порадувати і їх, потурбувавшись про те, аби вони спокійно пережили зиму. Деревам потрібен ретельний догляд, аби наступного року вони знову дали врожай.
Кожного року восени всім яблуням потрібна обов’язкова обробка від хвороб і різноманітних шкідників. Навіть якщо посадки візуально виглядають абсолютно здоровими, бути в цьому впевненими ви не можете.
Без проведення обробки від шкідливих мікроорганізмів не можна “пускати” дерево на зимівлю, адже навесні вони нагадають про себе з подвійною силою. Аби не допустити такого, перед приходом морозів потрібно подбати про яблуню традиційними способами.
Найголовнішим сигналом про те, що настав найкращий час для проведення обробки дерева, є етап, коли яблуня скидає листя на кроні. Коли на дереві залишається всього 30 або навіть 50 відсотків від загальної кількості листя, а плодів немає зовсім, беріться до справи. Яблуня готова у кінці жовтня.
Від лишайників та інших шкідників яблуню захищають найчастіше пізно восени. Спершу потрібно спалити опале заражене листя, а потім обприскати крону розчином із залізного купоросу. На 1 літр води потрібно 50 грамів речовини. Вже через тиждень лишайники відпадають, а після їхнього збирання потрібно повторити обприскування за тим самим методом, але захопивши коло біля стовбура.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень