Городники розповіли, як гуманно прогнати кротів з садової ділянки
Існує кілька способів гуманної боротьби з кротами, які прокладають тунелі у вашому саду. Ділимося кількома перевіреними методами.
Фізичні бар’єри, тобто підземні огородження, є ефективним і добрим способом відлякування кротів. Однак, пам’ятайте, що вони мають бути закопані досить глибоко. Найкраще з цією роллю впораються спеціальні пластикові сітки, які не дозволять кротам підібратися до коріння рослин.
Пластикові сітки від кротів це досить трудомістке рішення, але правильно встановлений бар’єр справляється зі своїм завданням і в той же час безпечний для тварини.
Кроти дуже чутливі до деяких рослин, запах яких чинить на них відлякувальну дію. До них відносяться рицина звичайна, чорнобривці, нарцис, часник і рябчик імператорський. Але варто пам’ятати, що деякі з них дуже отруйні. Просто посадіть ці рослини по периметру саду та городу та у місцях появи кротових горбків.
Настій з листя бузини також може відлякувати кротів із ділянки. Його досить просто приготувати: покладіть близько 0,5 кг листя бузини у відро та залийте 5 л води. Потім накрийте відро шматочком тканини і поставте його в темне і тепле місце (бажано подалі від будинку або альтанки, оскільки суспензія виділяє неприємний запах).
Час від часу суспензію потрібно перемішувати. Приблизно через 2-3 тижні препарат готовий до використання – його потрібно вилити на кротову гірку.
Однак, оскільки цей спосіб досить трудомісткий, варто подбати про приготування настою заздалегідь.
Використання нафталінових кульок є ще одним ефективним способом позбутися кротів. Їх слід розкласти у насипи, щоб прогнати шкідників. Це пов’язано з сильним запахом цих кульок, які кроти просто ненавидять.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень