Кулінар розповів, як правильно сушити кріп на приправу
Кріп — одна з найпопулярніших приправ, яка додає будь-якій страві не лише приємного аромату, але й корисних властивостей. Він багатий на вітаміни С, А, групи В, а також мікроелементи.
Заморожена зелень втрачає свій натуральний аромат, а якщо її запасти неправильно, то і взагалі можна зіпсувати страву. Висушування — ідеальний метод, а головне — це можна легко зробити вдома без спеціальних пристроїв. Перш ніж почати, потрібно підготувати городину. Обов’язково переберіть його, видали пошкоджені та жовті частини, після чого промийте у холодній воді. Важливо дати йому повністю висохнути перед сушінням, поклавши на паперовий рушник.
Далі все подрібнюємо. Особливо гарно для сушіння підходить молодий кріп. У ньому більш корисних речовин, і він легше піддається сушінню, хоча не містить насіннєвих парасольок, які згодом слід видаляти.
Один із найдавніших способів сушіння кропу — на відкритому повітрі. Цей метод не вимагає жодних додаткових приладів. Потрібно лише зв’язати кріп у невеликі пучки й розвісити їх на нитці в затіненому місці. Це може бути балкон або навіть присадибна ділянка. Обов’язково потрібно стежити за тим, щоб кріп не пройшов під прямі сонячні промені — вони можуть знебарвити його та знищити весь аромат. Також прикрийте пучки кулінарним пергаментом.
Ще один спосіб, більш швидкий та зручний для міських умов — сушіння в духовці. Для цього розкладіть нарізану зелень на деко, застелене кулінарним пергаментом. Температуру ставимо на 40°C, а дверцята духовки залиш трохи прочиненими, щоб забезпечити постійну вентиляцію. Вся процедура триватиме приблизно 2-4 години, незалежно від кількості кропу.
Приправу краще за все зберігати в герметичних банках з темного скла, щоб він не втратив аромат під впливом світла. Ставимо тару його в темному та сухому місці, і він залишиться свіжим протягом кількох місяців.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень