Кухарі показали, як прикрасити паску тістом замість глазурі
Але що, як зробити її не просто красивою, а по-справжньому особливою – з прикрасами з того ж тіста, з якого вона зроблена?
Цьогорічний тренд – паски з “живим” декором: витончені косички, об’ємні квіти, листочки та колоски, виліплені з тіста вручну. І найприємніше – це не потребує диплома кондитера. Тільки трохи часу, натхнення й бажання вкласти в паску більше, ніж просто інгредієнти.
Все починається з тіста
Для декору найкраще підходить звичайне здобне дріжджове тісто – те саме, з якого й випікається сама паска. Частину варто залишити без додавання родзинок чи цукатів – вона буде “робочою” масою для оформлення. Більше борошна, менше жиру і тісто триматиме форму.
Косички, гілочки, бутони
Формування декору – це майже медитація. З маленьких шматочків тіста можна сплести косу навколо верхівки, викласти квітку з “пелюсток” або створити цілу композицію – наче весняний вінок. Найпопулярніші мотиви:
Щоб елементи трималися, їх легко приклеїти на поверхню паски за допомогою білка або води перед випіканням.
Секрети ефектного вигляду
Перед тим, як відправити паску в духовку, тістяний декор можна змастити жовтком із ложкою молока, так він отримає золотистий блиск і стане ще більш виразним. А після випікання – трішки пудри або навіть їстівного перламутрового спрею для святкового сяйва.
Без ідеалу – з душею
Ідея прикрашати паску тістом – це не про показову досконалість. Це про тепло рук, про те, щоб зробити святкову випічку по-справжньому своєю. Навіть якщо квіти вийдуть трохи “домашніми” – саме це надає їм шарму. Бо кожна паска, як картина: неповторна, з характером.
Паска з тістяним декором – це маленький прояв великої любові. До традицій, до родини, до того, щоб свято було не лише красивим, а й наповненим сенсом. І справді, не треба бути кондитером – достатньо бути тим, хто готує з серцем.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень