Експерти розповіли про головні справи у саду в лютому
У багатьох регіонах наприкінці лютого очікуються рясні снігопади. Сніг у саду може бути як корисним, так і шкідливим. Якщо вітер здмухав сніговий покрив із укриттів теплолюбних культур, його потрібно повернути на місце. Це стосується троянд, винограду, суниці та інших рослин, які зимують під укриттям.
Водночас із гілок дерев, зокрема хвойних, сніг необхідно струшувати. Під час відлиги він стає важким і може спричинити поломки. У теплицях сніг, навпаки, бажано накидати на грядки, щоб захистити землю від промерзання і забезпечити весняне зволоження ґрунту.
Коли настане тепло, в приствольних колах плодових і декоративних дерев сніг потрібно притоптати. Це допоможе усунути мишачі ходи, адже по щільному насту гризуни не пересуваються. Для додаткового захисту навколо рослин можна розкласти ганчірки, змочені дьогтем або креоліном.
Біля кісточкових дерев у лютому часто утворюються “снігові склянки” – небезпечні кірки, що спричиняють морозобоїни. Вдень сніг тане, а вночі замерзає, що може пошкодити кору. Щоб цього уникнути, слід відгортати сніг від стовбурів дерев. Якщо погода дозволяє, варто оновити побілку, адже сонячні промені відбиваються від снігу і нагрівають темну кору, що призводить до її розтріскування.
Не варто забувати і про захист хвойних рослин. У кінці зими сонце може висушувати хвою, тому рослини варто прикрити мішковиною, нетканим матеріалом або встановити розсіюючі сітки.
Зголоднілі зайці в цю пору активно виходять із лісів і можуть пошкодити молоді дерева. Щоб цього уникнути, необхідно встановити спеціальний захист на стовбури.
Для пернатих помічників варто наповнити годівниці. Птахи допоможуть боротися зі шкідниками, які прокинуться з настанням тепла.
Після снігопадів можна набрати чистого снігу – тала вода ідеально підходить для поливу розсади та кімнатних рослин.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень