Які рослини не можна садити після буряка
Для українців буряк є важливою культурою на городі, а тому його вирощують з року в рік на кожній ділянці. Коренеплоди використовують для приготування найголовнішої національної страви – борщу. Втім, питання сівозміни важливо ретельно вивчити, перш ніж братись до вирощування цієї культури. Які рослини є поганими наступниками після буряка на грядці?
Інші коренеплоди – погані наступники для буряка, особливо це стосується моркви. Цим рослинам для росту й розвитку потрібні однакові мікроелементи у великій кількості, які вони витягують із глибин ґрунту. Хрестоцвіті овочі, як от капуста, броколі та кольрабі, також стануть поганим варіантом. Вони мають спільного шкідника – бурякову нематоду, яка може заражати рослини через ґрунт.
Цибуля та часник також навряд чи стануть ідеальним наступником після буряка. Це пов’язано з тим, що буряк активно споживає з ґрунту калій і фосфор, а цибулевим рослинам такі елементи дуже потрібні. Якщо вирощувати цибулю чи часник після буряка, то культури будуть рости повільно та формуватимуть дрібні головки, які будуть легко уражатись грибковими хворобами.
Вчені з Мічиганського університету також довели, що мангольд, який посадили після буряка, часто страждає від дефіциту бору. В нього деформується коріння, а листя втрачає колір. Найкраще обирати для вирощування після “борщового” коренеплоду нейтральні овочі – наприклад, горох або огірки. Вони не мають загальних хвороб із буряком, значно збагачують ґрунт азотом.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень