20.02.2025 13:28

Посадила ці рослини – і “кровопивці” не турбують вже 4 роки: ідеальний захист ділянки від кліщів – ділюся

Щоб нашестя кліщів оминули вашу ділянку, а по саду можна було гуляти без хвилювань, спробуйте посадити ці рослини - вони на раз-два відлякують паразитів.
Автор: Олександра Чумак

У наших садах та на верандах, поруч із улюбленими деревами та квітами, ми хочемо почуватися у повній безпеці. Та з приходом тепла активізуються паразити, які можуть зіпсувати настрій і нашкодити здоровʼю. Кліщі можуть переносити хвороби, тому варто подбати про свою безпеку завчасно. Щоб не використовувати хімічну обробку рослин і забути про спреї для тіла від комах, посадіть ці рослини.

Почнемо наш хіт-парад корисних рослин з пижмо. Пижмо звичайне – легкодоступна рослина, що росте вздовж узбіч доріг, у канавах і на луках. Її яскраво-жовті квіти на зелених стеблах одразу привертають увагу. Вона має унікальний запах, який нестерпний для комарів та кліщів. Якщо висадити пижмо по периметру ділянки, ризик появи цих небажаних гостей значно зменшиться.

Садівники поділилися назвами рослин, які відлякують кліщів з ділянки Садівники поділилися назвами рослин, які відлякують кліщів з ділянки
Садівники поділилися назвами рослин, які відлякують кліщів з ділянки

Але пижмо – не єдиний варіант. Подібний ефект мають і інші запашні рослини. Наприклад, полин, лаванда, розмарин і навіть базилік. Їхні насичені аромати кліщі просто не переносять. Тому, якщо немає можливості посадити пижмо, можна використати будь-яку з цих рослин або поєднати кілька варіантів для кращого ефекту.

Дачники помітили, що після висадки подібних рослин кліщі майже не зʼявляються на ділянках. До того ж, ці рослини мають й інші переваги: розмарин і базилік стануть смачним доповненням до страв, лаванда наповнить сад ніжним ароматом і заспокоїть нервову систему, а пижмо й полин можуть використовуватися для приготування натуральних відварів проти шкідників.

Садівники поділилися назвами рослин, які відлякують кліщів з ділянки

Ще один лайфхак для тих, хто живе поруч із лісом або біля заростей високої трави. Кліщі зазвичай чекають свою “їжу” у траві та на кущах, а пересуваються переважно по мʼякому ґрунту. Тому радимо створити додатковий барʼєр – висипати по периметру ділянки широку смугу гравію. Це стане для кліщів складною перешкодою, адже їм важко повзати по такій поверхні. Користуйтеся!