19.03.2025 10:43

Збираю по 43 кг врожаю з кожного дерева – “райські” ягоди ростуть без упину: 3 добрива для медової черешні

Аби зробити черешню набагато смачнішою, не потрібно витрачати весь свій час на магічні дії. Достатньо знати про три основні добрива, які впливають на смак і врожайність.
Автор: Анастасія Кришталь

Так багато садівників стикались із неприємністю, коли навесні черешня всіяна квітками, але влітку плоди не тішать кількістю та смаком – їх мало, вони дрібні та кислі. Аби дерево черешні подарувало щедрий врожай соковитих і солодких плодів, за ним потрібен ретельний догляд. Забезпечте дерево збалансованим підживленням на основних етапах його розвитку – і результат не змусить на себе чекати.

Чим удобрювати черешню

Для першого весняного підживлення приготуйте збагачений настій. У 20 літрів води додайте 200 грамів деревної золи та вдвічі менше пташиного посліду. Залиште суміш настоюватись на дві доби для розчинення інгредієнтів. Перед використанням розведіть концентрат у співвідношенні 1:8 та поливайте дерево під корінь. Добриво збагачує ґрунт мікроелементами та азотом, що потрібні для потужного старту.

Експерти розповіли про найкращі варіанти удобрення для черешні, які покращать її смак і врожайністьЕксперти розповіли про найкращі варіанти удобрення для черешні, які покращать її смак і врожайність
Експерти розповіли про найкращі варіанти удобрення для черешні, які покращать її смак і врожайність

Коли настає травень, і вишня розпускається у повній красі та починає формувати майбутній врожай, їй потрібне підживлення з високим вмістом калію. Кілограм свіжої кропиви залийте 10 літрами теплої води та настоюйте три дні. Після цього процідіть розчин і видаліть рештки рослини. Концентрат потрібно розбавити у пропорції 1:5, а тільки потім добривом можна поливати дерева черешні в саду.

Експерти розповіли про найкращі варіанти удобрення для черешні, які покращать її смак і врожайність

Коли ягоди поступово починають збільшуватись у розмірі, то вишні потрібен фосфор і калій. Змішайте всього кілограм коров’яку з 10 літрами трав’яного настою на кропиві чи інших бур’янах. Туди ж додайте жменю золи. Настоюйте суміш 4 дні, обов’язково в затінку, аби добриво не перегрівалось. Перед поливом потрібно розбавити концентрат 1:7 водою. Коров’як допоможе забезпечити рослину азотом, а трав’яний настій – калієм.