21.03.2025 09:42

Тільки ці 4 дні, інакше гарного врожаю не буде: господарі пояснили, коли краще сіяти редиску в березні

Редиска — одна з перших культур, яку сіють навесні. Але щоб отримати гарний урожай, треба враховувати декілька факторів перед сівбою. Зокрема, фермери радять обирати для неї конкретні дні.
Автор: Людмила Кондратюк

Якщо ви хочете отримувати щедрий врожай смачної редиски, то потрібно дивитися не лише на погоду під час сівби, а навіть на місячні фази. Згідно з ними у березні буде ще 4 вдалі дні для висаджування редиски: 24, 26, 29 та 31. А ось 22, 27 та 28 березня краще не сіяти редиску, бо ці дати є несприятливими. Також городники радять утриматися від робіт у нейтральні дні, бо редис може вирости дрібним. Але майже всі ці дати випадають на вихідні.

Звісно ж, сприятливі дні — лише один з факторів, які важливо враховувати. Та вони не є гарантією гарного врожаю. Погода також має бути відповідною. Важливою є температура ґрунту. Якщо вона нижче +5°C (в будь-яку пору доби), то сіяти редис не варто. Температура повітря вночі може бути й нижчою, але щоб вона не вплинула на посіви варто накривати їх агроволокном. Але все ж краще дочекатися, коли вдень температура стабільно сягатиме +15-18°C. Не обов’язково саджати в березні, якщо досі холодно. У квітні сприятливими датами будуть 4, 5, 14, 15, 24, 25.

Фермери пояснили, в які 4 дні березня треба сіяти редискуФермери пояснили, в які 4 дні березня треба сіяти редиску
Фермери пояснили, в які 4 дні березня треба сіяти редиску

Обов’язково звертайте увагу на стан ґрунту. Він має бути вологим, але не заболоченим. Надто щільна земля — це мінус, бо редису в ній важко буде рости. Такий ґрунт варто розпушити піском чи подрібненою яєчною шкаралупою. Додаткове підживлення буде корисним. Але в жодному разі не додавайте багато азоту. Якщо перестаратися з ним, то замість коренеплоду ви отримаєте дуже гарну зелену грядку редису з дрібним врожаєм в землі.

Грядка для редиски має бути захищеною від вітру, але вдень гарно освітлюватися сонцем. Висівати насіння треба неглибоко, приблизно на 1-1.5 см. Відстань між рослинами має бути 4-5 см. Щоб редиска росла м’якою і смачною, потрібно регулярно її поливати. Але не надто рясно, бо через це коренеплоди можуть почати гнити.