02.04.2025 09:28

Про гній вже й не згадую: зелений “килим”, що підвищує врожайність на 40% – те, що необхідно кожному дачнику

Розумні городники не витрачають сили на зайву роботу. Вони використовують метод, який відновлює землю швидше, ніж будь-які добрива - сіють сидерати!
Автор: Олександра Чумак

Сидерати – це справжня знахідка для тих, хто хоче покращити ґрунт без зайвих витрат. Це природний спосіб зробити землю родючою, легкою та здоровою. Їхні корені розпушують ґрунт, а після скошування рослини стають ідеальним добривом. То чому б не посіяти їх у себе на ділянці? Розповідаємо, які рослини обрати та як правильно застосувати.

Вибір сидератів залежить від типу ґрунту та завдань, які перед ними стоять. Якщо земля важка і глиниста, чудово підійде люпин. Його потужні корені проникають вглиб, руйнуючи щільні пласти. Для піщаних ґрунтів відмінним варіантом стане гречка – вона допоможе зберігати вологу. А якщо потрібно позбутися бурʼянів, варто звернути увагу на жито або гірчицю: вони виділяють речовини, що перешкоджають росту конкурентів.

Агрономи пояснили, як правильно використовувати сидерати на городіАгрономи пояснили, як правильно використовувати сидерати на городі
Агрономи пояснили, як правильно використовувати сидерати на городі

Сіяти сидерати можна двічі на рік. Почати потрібно ранньою весною, як тільки зійде сніг. У цей період добре сіяти жито або овес. Вони швидко нарощують зелену масу, яку потрібно скосити приблизно за три тижні до посадки основних культур. Корені залишаються в землі, покращуючи її структуру, а зелень стане чудовою мульчею або інгредієнтом для компосту.

Другий раз сіяти сидерати потрібно після збору врожаю. В серпні городники радять засіяти фацелію або конюшину. Вони не дадуть дощам вимивати поживні речовини, а їхня зелень захистить землю від промерзання. До весни рослини перегниють, насичуючи ґрунт азотом, і город буде готовий до нового сезону.

Агрономи пояснили, як правильно використовувати сидерати на городі

Головне правило при використанні сидератів – не давати їм зацвісти. Як тільки зʼявляються бутони, рослини потрібно скосити, інакше всі сили вони витратять на насіння, а не на поліпшення ґрунту. Також городники радять комбінувати різні культури. Наприклад, віка забезпечує азот, а ріпак допомагає знезаразити ґрунт. Разом вони працюють значно ефективніше.